Koniec kryzysu na Zachodzie?

Nie tak dawno w mediach pojawiało się wiele informacji na temat pogłębiającego się kryzysu na Wyspach Brytyjskich. Ludzie masowo zaczęli opuszczać Wielką Brytanię i wracali do własnych krajów. Również najliczniejsza grupa imigrantów, jaką stanowią w UK Polacy zaczęła stopniowo wracać do Polski. Nic dziwnego, skoro widmo utraty pracy i pogarszającego się stanu materialnego było tak duże, że ludzie nie wiedzieli czego mają się w pracy spodziewać.

Nie warto tracić wiary w to, że wszystko się ułoży i że będzie lepiej. Jak się okazuje rząd Wielkiej Brytanii, na czele z premierem Davidem Cameronem, zaczyna mocno ingerować w sprawy wewnątrz państwowe, co na szczęście dla obywateli i osób które są rezydentami na Wyspach zaczyna się opłacać. Kryzys finansowy i gospodarczy jakby zwolnił tempa i powoli trudna sytuacja zaczyna się poprawiać.

Jest to dobra informacja także dla naszych rodaków, którzy zapewne chcieliby wyjechać za pracą do UK. Na chwilę obecną, warto pomyśleć aby rozliczyć dotychczasową pracę i ubiegać się o zwrot podatku z Anglii. Jest to o tyle ważne i istotne z punktu widzenia Polaków, którzy pracowali w UK, że zwrot podatku z zagranicy często jest dodatkowym zastrzykiem gotówki. Oczywiście nie w każdym możliwym przypadku.

Aby móc ubiegać się o zwrot podatku z Anglii, trzeba przede wszystkim posiadać odpowiednie dokumenty, które poświadczą, że pracowaliśmy legalnie przez pewien okres czasu w UK. Dokumentami, które mogą stwierdzić i poświadczyć fakt naszego zatrudnienia są P46, P60 i Payslip’y. Na podstawie danych zawartych w tych dokumentach można obliczyć i oszacować wielkość kwoty jaką możemy otrzymać, jeżeli zechcemy ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy.

Warto także wiedzieć, że najlepiej jest rozliczać się poprzez biuro podatków zagranicznych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że pracownicy dołożą wszelkich starań, abyśmy otrzymali jak największy zwrot podatku z Anglii. Warto zatem zapoznać się z pełną ofertą dotyczącą podatków zagranicznych.

Artykuł z kategorii Finanse
Tagi artykułu: , , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page