Kitesurfing – pomysł na aktywne wakacje

Coraz więcej osób poszukuje ciekawej alternatywy dla wakacyjnego plażowania. Nie dziwi to nikogo, gdyż z roku na rok wzrasta liczba osób, które stawiają na aktywny i zdrowy wypoczynek. Dawno minęły już czasy, kiedy to całe dnie spędzało się na plaży, opalając się i popijając napoje alkoholowe. Moda na zdrowy tryb życia sprawiła, że coraz większą popularnością cieszą się sporty ekstremalne i wymagające wysiłku. W ostatnich latach zauważyć możemy znaczący wzrost zainteresowania kitesurfingiem w Szczecinie. Jest to bardzo aktywna i wciągająca forma wypoczynku. Kitesurfing możemy uprawiać nie tylko w lecie. Wystarczy nam do tego spory akwen wodny oraz wiatr, który napędza nasz sprzęt do kitesurfingu. Ze sprzętu będziemy potrzebować akcesoriów takich jak: trapez kite , latawiec kite, pianka neoprenowa oraz deska do kitesurfingu.

Jak zacząć przygodę z kite?

kitesurfing dla każdegoCzym jest kitesurfing? Jest to połączenie surfingu oraz windsurfingu, z tym że nie mamy tu tradycyjnego dla windsurfingu żagla tylko coś w rodzaju latawca, który napędza nas na desce. Aby uprawiać tę formę sportu, wystarczy trochę chęci i kurs, który możemy odbyć w bardzo krótkim czasie. Kitesurfing jest sportem ekstremalnym, jednak nie odznacza się wysokim stopniem zagrożenia kontuzją. Polecany jest więc dla osób w różnym wieku oraz nie wymaga od nas wielkiej tężyzny fizycznej, oraz sprawności. Ważne jest w nim jednak poczucie równowagi. Kurs kitesurfingu możemy odbyć np. w Szczecinie. Polega on na nauce teorii oraz po jej przyswojeniu na zajęciach praktycznych. Kursy, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, prowadzone są na sporych zbiornikach wodnych bez zabudowań czy przeszkód naturalnych jak skały, czy roślinność wodna. Kitesurfing Szczecin zapewnia doskonały wiatr do uprawiania tego sportu.

Zakup sprzętu do kitesurfingu

Podstawowymi elementami wyposażenia każdego kitesurfera są:
– deski, które wytwarzane są w rozmiarach od 1 do 2 metrów długości. Deski do kitesurfingu posiadają bardzo małą wyporność. Same utrzymują się na wodzie, jednak pod ciężarem surfera toną. Na powierzchni utrzymują się dzięki ruchowi, w jaki wprawia je latawiec. Deski produkowane są w dwóch rodzajach tj. Twin-Tip oraz Directional. Pierwsza pozwala pływać w obu kierunkach i polecana jest dla wszystkich początkujących kitesurferów, druga zaś jest przeznaczona dla doświadczonych sportowców, którzy potrafią wykorzystać jej zalety.
– latawca, który napędza całą konstrukcję i pozwala na osiąganie sporych prędkości. Latawce wykorzystywane do kitesurfingu są znacznie większe niż te do zabawy podczas wietrznych dni. Osiągają powierzchnię od kilku do nawet 20 metrów kwadratowych. Wielkość latawca dobiera się do masy ciała surfera.
– baru, który wykonany jest z węgla lub lekkich stopów metali. Złożony jest on z kilku linek o długości nawet kilkudziesięciu metrów, pętli tzw. Chicken Loopa, która łączy linki oraz trapez. Dzięki zastosowaniu różnych typów osprzętu możemy pływać na desce w pozycji stojącej lub półsiedzącej.
– pianki neoprenowej i akcesoriów, które sprawią że będzie nam ciepło w każdy dzień

Potrzebny sprzęt, taki jak deska do kitesurfingu, trapez kite, latawiec do kitesurfingu, neoprenowa pianka i inne akcesoria w atrakcyjnej cenie zaproponuje nam dobry kitesurfing sklep. W dobrych sklepach kite mamy do wyboru nowy i używany sprzęt, w zależności od budżetu który przeznaczamy na sprzęt, a także możemy liczyć na fachowe doradztwo.

Podsumowanie

Na pytanie, czy kitesurfing jest dla Ciebie, odpowiedź brzmi tak. Jeżeli lubisz dobrą zabawę i nie boisz się niewielkiego ryzyka, które w każdym sporcie ekstremalnym występuje, to kitesurfing jest stworzony dla Ciebie. Nie ma też granic wiekowych. Uprawiają go osoby młode oraz w średnim wieku a coraz częściej zauważyć można też starsze osoby, które świetnie radzą sobie z latawcem oraz deską. Wystarczy, że ważysz więcej niż 35 kilogramów i możesz śmiało uprawiać tę dyscyplinę. Dobrze dobrany rozmiar latawca do Twojej wagi i warunków pogodowych sprawi, że będziesz mógł zawsze cieszyć się pływaniem na kite.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page