Kilka nietypowych rozwiązań w aranżacji sypialnianych wnętrz

sypialnia jak urządzićSypialnia oryginalna, w której meble stanowią spójną kompozycję z dodatkami i kolorystyką to marzenie każdego, kto właśnie zabiera się za urządzanie tego pomieszczenia. Jednym wychodzi to lepiej, drugim gorzej. Niejednokrotnie jednak kończy się tak samo. Stosowaniem podobnych materiałów, trochę monotonnych kolorów i szaleńczo podobnych do siebie wzorów. Czy i w jaki sposób można urządzić sypialnię trochę nietypowo? Oto nasze wskazówki.

Sypialnia z trochę innym spojrzeniem na rzeczywistość

Te same materiały, te same meble, bardzo podobne do siebie dodatki. Koniec. Wreszcie wpadłeś na bardzo nietypowy pomysł, który rzeczywiście miałby szanse odmienić Twoje bardzo przyzwoite, ale bardzo nudne wnętrze. Co robisz? Działasz. Rozwijasz swoje pomysły idąc w kierunku utożsamiania sypialni z własnym ja.

Od zawsze marzyłeś o sypialni z łóżkiem i baldachimem. A może chciałeś móc usiąść na parapecie, który do złudzenia przypomina ławeczkę lub siedzisko? Twoja inwencja twórcza to największe bogactwo dla wnętrz, które urządzasz.

Siedzisko z widokiem na

Wyobraź sobie taki poranek. Siedzisz, popijasz kawę, czytasz książkę, przewracając nerwowo kartki i patrzysz na zaśnieżony krajobraz wyglądający zza okna. Ciekawe i bardzo nastrajające – siedzisko, które zamiast sztywnego i nudnego parapetu staje się największą ozdobą Twojego wnętrza.

Takie miejsce to prawdziwa przystań spokoju. Miejsce wytchnienia, w którym możemy zaczerpnąć łyk świeżego powietrza i weny.

A co, gdyby takie samo siedzisko zaaranżować sobie w szafie. Ta zmieniłaby wówczas swoją funkcję, przeobrażając się w miejsce niebywałe. Miękkie siedzisko w szafie – brzmi dosyć dziwnie. Gwarantujemy jednak, że spędzisz na nim kilkanaście wygodnych godzin.

Dekoracje w Twoim stylu

Bo wykonane całkowicie przy udziale naszych rąk. Zwykle są to drobne przedmioty o ogromnym walorze estetycznym. Dziwne, ale to właśnie one najmocniej wpływają na odbiór naszego wnętrza. Mówią dużo o naszym wnętrzu, o naszych preferencjach, zainteresowaniach.

Z takich dodatków na pewno warto wymienić ręcznie wykonane ramki do zdjęć, delikatne firanki, ręcznie malowane wazony i obrazy, których autorami jesteśmy właśnie my, pościel satynowa 140 x 200.

Aby sypialnia była piękna i oryginalna wystarczy bardzo niewiele. Niekiedy potrzeba tylko drobnego impulsu do tego, by wykonać coś pięknego i z udziałem własnych rąk oraz odrobiny wiedzy.

ZdjęcieL: foter.com

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page