Kiedy zacząć uczyć dziecko angielskiego?

Masz, oczywiście, świadomość tego, jak ważna dziś jest znajomość języka obcego, a właściwie kilku języków. Sama zaczęłaś uczyć się dopiero w szkole i wcale nie udało ci się opanować go perfekcyjnie, dlatego dla swojego dziecka będziesz szukała takich zajęć o wiele wcześniej. Angielski dla dzieci to dziś standard i zajęcia niemal obowiązkowe.

zajecia z jezyka angielskiego dla malych dzieciAngielski dla dzieci to zazwyczaj nauka przez zabawę i zazwyczaj już w przedszkolu raz w tygodniu uczą się tego języka. Dziecko nawet nie zauważa, kiedy zapamiętuje kolejne słowa, uczy się wierszyków czy piosenek, na pewno nie traktuje tego w kategorii nauki. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy można zacząć jeszcze wcześniej niż w przedszkolu, gdy dziecko ma pięć lat to może warto pomyśleć o zajęciach musical babies?

Są to zajęcia muzyczno-ruchowe dla maluszków, które ukończyły sześć miesięcy, górna granica wieku to trzy lata. Zajęcia odbywają się w języku angielskim, są prowadzone przez opiekuna, który mówi wierszyki, śpiewa piosenki, często razem z rodzicami. Ponieważ w trakcie zajęć dzieci słuchają muzyki oprócz osłuchiwania się z językiem również wykształcają poczucie rytmu. Aby najmłodsze dzieci czuły się komfortowo w trakcie tych zajęć odbywają się one według jednego schematu, tak by maluch wiedział, co się będzie działo i w jakiej kolejności.

Najważniejsze jest by dziecko słuchając angielskiej wymowy nabyło prawidłowy wzorzec, który w przyszłości będzie ułatwiał mu świadomą naukę języka. Angielski dla dzieci – tych najmłodszych – może odbywać się jako zajęcia dodatkowe w prywatnych szkołach, które często odbywają się z udziałem rodziców, ale czasami może zdarzyć się, że organizowane są podczas zajęć w żłobku lub w najmłodszych grupach przedszkolnych.

Czytaj więcej na: http://www.mova.pl/

Artykuł z kategorii Edukacja
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page