Kiedy wybrać się na próbny makijaż?

para ślubnaWybór makijażystki na ślub musi być przemyślany. Na co zwrócić uwagę aby wybrać najlepiej? Przede wszystkim sprawdźcie opinie o wizażystce. Prześledźcie fora internetowe, popytajcie znajomych. A jak ocenić Jej warsztat? Profesjonalna wizażystka na pewno prezentuje swoje prace w internecie, zatem nie będziecie mieć z tym problemów. Gdy już wybierzecie wizażystkę, następnym krokiem będzie umówienie się na makijaż próbny.

Makijaż próbny

Zastanawiacie się kiedy umówić się na makijaż próbny? W zasadzie nie ma różnicy tydzień czy miesiąc przed ślubem. Przede wszystkim muszą być spełnione określone warunki. Co musi znać wizażystka zanim wykona próbny makijaż? Na pewno stylizację ślubną wraz z dodatkami oraz kolorystyką. Musi również wiedzieć jaki będziecie mieć kolor włosów w dniu uroczystości. Uważajcie na odcień skóry. W dniu ślubu powinien być podobny do tego, który prezentowaliście na próbnym makijażu. 

Jak wygląda spotkanie z wizażystką?

Spotkanie z wizażystką trwa przeważnie godzinę lub półtorej. Zwykle zaczyna się od krótkiej rozmowy ze specjalistką, podczas której omówicie najważniejsze szczegóły. Jakich pytań spodziewać się od wizażystki? Na pewno zapyta Was o stylizację ślubną oraz jak zazwyczaj się malujecie. A może już macie własną wizję ślubnego makijażu? Od tego jest próbny makijaż, aby przetestować różne pomysły. Jest to również dobry sposób na przetestowanie kosmetyków. Zawsze jest zagrożenie, że możecie być na jakiś składnik uczulone. 

Makijaż ślubny jest intensywniejszy od codziennego

Musicie wziąć pod uwagę, że ślubny makijaż musi być dostosowany do zdjęć. W znaczący sposób różni się od codziennego makijażu. Dlatego lepiej skorzystać z usług profesjonalnej wizażystki, która umiejętnie połączy wieczorowy makijaż z fotograficznym. W dniu ślubu przyjedzie do Was na ustaloną godzinę. Zgodzicie się, że to wygodne rozwiązanie?

Artykuł z kategorii Uroda
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page