Każdy umie mówić po angielsku – prawda czy mit?

Założeniem osób uczących się języka angielskiego jest to, aby biegle posługiwać się tymże językiem w mowie i piśmie. Czy rzeczywiście po ukończeniu kilkuletniej nauki języka tak jest? Czy każdy potrafi mówić oraz pisać po angielsku w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację? Postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie.

mowienie po angielskuWedług statystyk aż 17 % Polaków deklaruje, iż zna język angielski w stopniu bardzo dobrym. Niewątpliwie nie jest to najgorszy wynik mając na uwadze inne kraje Europejskie ale czy najlepszy? Tak naprawdę trudnym zadaniem jest policzyć ile osób rzeczywiście zna świetnie język angielski ( pomijając kraje w których jest to ojczysty język). Faktem natomiast jest, iż bardzo dużo osób w Polsce miało i ma styczność z angielskim i zna słownictwo choćby w stopniu podstawowym twierdząc, że z tymże językiem nie ma kłopotów. Być może takie osoby zawyżają lekko statystyki i o tym należy pamiętać. Zatem, Jeśli uczyłeś/aś się lub uczysz języka angielskiego to wcale nie oznacza to, iż już go znasz !

Angielski a praca

Błędem wielu osób jest chwalenie się w CV znajomością języków, których tak naprawdę nie znają na tyle, aby swobodnie się w nich komunikować. Jeśli zatem nie znamy języka np. angielskiego w stopniu fluency, napiszmy że znamy jego podstawy lub posługujemy się w nim w stopniu średnim. Nie wprowadzajmy potencjalnych pracodawców w błąd ! Miejmy także świadomość, że jeśli zaliczamy się do osób które rzeczywiście nie mają problemów z pisaniem i mówieniem po angielsku, stanowimy sporą konkurencję na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Większość osób chciałoby bardzo dobrze znać język angielski. Czy można się go nauczyć w takim stopniu, nie mieszkając w kraju angielskojęzycznym? Oczywiście, że tak! Wszystko zależy od Naszej wytrwałości w nauce i systematyczności. Udowodniono, iż przeznaczając nawet 15 minut każdego dnia na naukę, jesteśmy w stanie nauczyć się go nawet do najwyższego poziomu. Na rynku dostępnych jest wiele książek i kursów, które mogą Nam pomóc w nauce. Pamiętajmy również, że aby nauka angielskiego była jak najbardziej efektywna, nie powinniśmy ograniczać się tylko do jednej książki czy nauki w szkole. Powtarzanie słownictwa, mówienie po angielsku czy pisanie nawet drobnych notatek pomaga w nauce i utrwalaniu zdobytej już wiedzy. Dostępne już kursy angielskiego do samodzielnej nauki są przygotowane w taki sposób, aby ułatwić edukację studentowi w trakcie lekcji oraz po lekcjach.Systematyczna edukacja z całą pewnością pozwoli na opanowanie języka angielskiego w stopniu doskonałym.

Sposób efektywnej nauki

Każdy z Nas przyswaja wiedzę w inny sposób. Warto zatem określić jaki rodzaj nauki jest dla Nas najbardziej efektywny. Warto jednak wiedzieć, iż powtarzanie słownictwa, rozmowy po angielsku, słuchanie muzyki i oglądanie filmów w tym języku zawsze są świetnym sposobem nie tylko utrwalania wiedzy ale i uczenia się swobodnej komunikacji słownej oraz pisemnej.

Artykuł z kategorii Edukacja
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page