Kabina lakiernicza. Czy warto inwestować?

Kabina lakiernicza to dodatkowe rozwiązanie dla warsztatów lakierniczych, dzięki któremu można osiągnąć jeszcze wyższy poziom efektywności realizowanych usług. Jest to coś jakby dodatkowe pomieszczenie, wewnątrz warsztatu, które gwarantuje nam maksymalne, optymalne dla procesu lakierniczego warunki, co oczywiście przekłada się na się wyższy poziom jakości realizowanych prac. Oczywiście kabina lakiernicza to także stosunkowo spory koszt. Nie każdy warsztat będzie mógł sobie na tego typu inwestycję pozwolić. Jednakże w wielu przypadkach, będzie to optymalne rozwiązanie mające na celu podniesienie jakości świadczonych usług.

Czym jest kabina lakiernicza?

Tak jak już wspomnieliśmy, kabina lakiernicza, to nic innego jak dodatkowe pomieszczenie wydzielone wewnątrz warsztatu lakierniczego. W tym przypadku jest to z reguły, wykonane przez zewnętrznego dostawcę pomieszczenie, o wymiarach standardowego garażu (choć czasami o wiele większych). Pomieszczenie to jest w pełni odizolowane od otoczenia i wyposażone w autonomiczne systemy sprężania powietrza, oraz jego filtracji. Dzięki temu tez, warunki panujące wewnątrz kabiny lakierniczej, są zdecydowanie bardziej korzystne dla procesu lakierniczego, niż warunki ogólnie panujące w warsztacie. Poza tym kabina lakiernicza, umożliwia nam wykonywania powłok lakierniczych na stosunkowo sporych elementach. W większości przypadków, możliwe jest wjechanie do niej samochodem i jego lakierowanie w komfortowych warunkach.

Ile kosztuje kabina?

Zakup kabiny lakierniczej, to dla większości firm bardzo konkretny wydatek. Musimy pamiętać, iż kabina lakiernicza będzie wykonywana przez zewnętrzna firmę, a następnie dostarczana i montowana na warsztacie. To wszystko pochłania oczywiście koszty, tym bardziej iż trzeba jeszcze wyposażyć ją w system filtracji powietrza, oraz sprężarkę, która zapewni możliwość realizacji prac lakierniczych bez podłączania się do warsztatowych systemów sprężania powietrza. Dzięki temu, mamy możliwość pełnej kontroli nad całym przebiegiem procesu lakierniczego. Koszt zakupu dobrej kabiny lakierniczej będzie więc liczony w dziesiątkach, jeśli nawet nie setkach tysięcy złotych. Zależnie od naszych wymagań i rozwiązań zastosowanych przez producenta.

Oczywiście trzeba też pamiętać, iż kabina lakiernicza wymaga dodatkowych inwestycji w pewnych sytuacjach. Dodatkowe wyposażenie dla kabin lakierniczych także będzie pociągać za sobą pewne koszty. szczególnie jeśli chcemy zaopatrywać się u dostawcy samej kabiny, co na pewno jest uzasadnione ze względów jakościowych.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż kabina lakiernicza to całkiem rozwiązanie dla wielu warsztatów. Aczkolwiek nie zawsze niezbędne. Czasami po prostu uda nam się osiągnąć wystarczające warunki do realizacji usług lakierniczych, poprzez filtrację powietrza zewnętrznego oraz filtrację wewnętrzną. Każdorazowo trzeba starannie przeanalizować sytuację. Chodzi tutaj o to, iż kabina lakiernicza to jednak nie mały wydatek, a czasami może się okazać po prostu nadmiernym obciążeniem, które dodatkowo nie wygeneruje spodziewanych wpływów.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page