Jakie zasłony dziecięce wybrać?

Zasłony do pokoju dziecięcego nie są tylko uroczą ozdobą, ale także pełnią funkcję ochronną. Zapobiegają przed wpadaniem zbyt dużej ilości promieni słonecznych w ciągu dnia, a także pozwalają spokojnie zasnąć w czasie pełni. Okazuje się jednak, że podjęcie decyzji o wyborze odpowiednich zasłon nie jest wcale takie proste. Jakie zasłony dziecięce zatem wybrać, by oprócz dziecka, usatysfakcjonowany był także rodzic?

zasłony do pokoju dziecięcegoNajważniejsze, by kolor firan komponował się w wystrój pokoju, odcień ścian, mebli. Pozwólmy dziecku, by samo dokonało wyboru odnośnie wzoru, który ma się znaleźć na nowej części pokoju. Może będzie to ulubiona postać z bajki? Istotna jest także długość zasłony. Jeśli będzie sięgać do parapetu, możemy być pewni, że maluch za nią nie pociągnie i nie zrobi sobie żadnej krzywdy. Rodzic będzie wtedy spokojniejszy i bez żadnych obaw będzie mógł zająć się swoimi obowiązkami, podczas bawienia się jego pociechy.

Skupiając się na materiale, najlepiej jest wybrać te z tkanin naturalnych, jak np. len, który jest antyalergiczny i się nie elektryzuje, jak również bawełna. Ciekawą opcją może być też tafta, bowiem nie przepuszcza światła. Ważne, by zasłony dla dzieci miały odpowiednią grubość, żeby światło przez nie łatwo nie przenikało. Jak widać, wybór firan wcale nie jest tak banalny, jak mogłoby się wydawać. Oprócz tego, że muszą spełniać odpowiednie warunki odnośnie bezpieczeństwa, to muszą także trafić w gusta dzieci, jak i rodziców.

Warto wybrać się do sklepu z zasłonami i zasięgnąć porady ekspertów, którzy najlepiej się orientują, co wybrać, by nie żałować. Jest także ogromna liczba sklepów internetowych, które mogą pochwalić się różnorodnością wzorów, kształtów, materiałów, długości itd. Należy pamiętać, by wziąć pod uwagę wygląd całego pomieszczenia, wtedy możemy być pewni, że wszystko będzie idealnie ze sobą współgrać.

Artykuł z kategorii Dom, Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page