Jakich remontów nie wolno przeprowadzać zimą?

remontCoraz większymi krokami zbliża się do nas zima. Z pewnością wiele osób chciało by jeszcze zdążyć z niektórymi remontami przed mrozami.

Większość prac wykonywana na zewnątrz jest głównie w okresie wiosenno-jesiennym. Głównie dlatego, że wtedy warunki pogodowe za oknem są o wiele lepsze. Chodzi tutaj przede wszystkim o temperaturę. Do większości prac niezbędna jest dodatnia temperatura, zarówno w nocy jak i za dnia.

Poniżej postaram się pokrótce opisać, które czynności możemy bez najmniejszego kłopotu wykonywać również zimą, a z którymi należy wstrzymać się do wiosny.

Zacznijmy więc od ocieplania budynku. Tą czynność powinno wykonywać się najpóźniej jesienią. A to dlatego, iż tego typu praca wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych (minimalna temperatura to 5 stopni). Pracy nie powinno wykonywać się przy niższej temperaturze, bowiem może to zaszkodzić całej elewacji, a nas naciąć na dodatkowe koszty. Dlatego, nawet jeśli wykonawca będzie chciał to wykonać zimą, nalegajmy, aby to przełożyć na wiosnę.

Kolejnym remontem, którym się zajmiemy, jest remont dachu. Aby uniknąć problemów z opadami, wszelkie prace związane z dachem powinno wykonywać się najlepiej latem. A to dlatego, że bardzo ważne jest, aby pod powierzchnię pokrycia dachowego nie dostawała się wilgoć. Uchroni nas to przed powstawaniem pleśni.

Te powyższe remonty Warszawa muszą być wykonywane w odpowiedniej temperaturze, dlatego najlepiej wykonywać je wiosną, latem i jesienią. Wtedy nie mamy dużych opadów deszczu.

Inaczej wygląda to w przypadku mieszkania w bloku. Tutaj większość remontów można wykonywać w każdej porze roku. Oczywiście, tak jak w przypadku domu, i tutaj pewne rzeczy lepiej wykonywać w innym okresie, bowiem schnięcie trwa dłużej niż np. latem. Jednak jeśli zdajemy sobie z tego sprawę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać remont zimą.

Niewątpliwie plusem przemawiającym za wykonywaniem remontów zimą jest cena materiałów. Z reguły są one niższe, bowiem producenci dają rabaty i promocje, aby mieć ciągłość produkcji w swoich fabrykach. Dlatego, nawet, jeśli będziemy przeprowadzać remont latem, a dysponujemy gotówką, to najlepiej pewne materiały zakupić w okresie zimowym.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu:

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page