Jaki lakier do samochodu wybrać?

Decydując się na zakup nowego lakieru do samochodu musimy pamiętać o tym, że na naszym rynku w chwili obecnej dostępnych jest bardzo wiele różnych rodzajów lakierów samochodowych, przez co wybranie tego najlepszego może być dość skomplikowanym zadaniem. Obecnie największą popularnością cieszy się metaliczny oraz perłowy lakier do samochodu, chociaż trzeba wspomnieć również, że na półkach sklepowych można spotkać także lakiery samochodowe matowe oraz akrylowe.

Producenci w swojej bogatej ofercie sprzedażowej mogą zaoferować również nowoczesne lakiery wodne, których jakość jednak pozostawia bardzo wiele do życzenia, dlatego też produkty te nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem wśród klientów.

lakier samochodowyLakiernictwo samochodowe wbrew pozorom jest bardziej skomplikowane niż to by mogło nam wydawać się na pierwszy rzut oka. Dobór najlepszego lakieru samochodowego zależy przede wszystkim od samych właścicieli aut, a dokładniej mówiąc od zasobności ich portfela. Powinnyśmy pamiętać również i o tym, że porządny lakier samochodowy oprócz jakości powinien spełniać także wszelkie wymogi ochrony środowiska. Stare lakiery były często toksyczne co stanowiło poważne zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale również i dla samych kierowców.

Decydując się na zakup lakieru metalicznego lub perłowego musimy pamiętać o tym, że będą one zdecydowanie bardziej błyszczące niż lakiery matowe, które wśród polskich kierowców cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Lakier wodny bazuje w dużej mierze na skoncentrowanych pigmentach mieszanych z specjalnymi żywicami wodnymi, z kolei popularne lakiery akrylowe to tak naprawdę jednoskładnikowe substancje o bardzo dużej jakości krycia.

Lakiery akrylowe mają bardzo wiele zalet zwłaszcza jak porównuje je się z lakierami syntetycznymi. Największą ich zaletą jest przede wszystkim to, że są zdecydowanie bardziej odporne na żółknięcie i mają bardzo szybki proces schnięcia.

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page