Jaką opcję dostawy wybrać?

Coraz częściej dziś ludzie zamawiają różne towary w sklepach internetowych, zamiast kupować je stacjonarnie. Ma to kilka niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim, pozwala oszczędzić mnóstwo czasu – nie trzeba ubierać się, dojeżdżać lub iść do sklepu, na miejscu zastanawiać się, co kupić oraz stać w niejednokrotnie długich i powoli zmniejszających się kolejkach do kasy.

 

Nic dziwnego, że zapracowane osoby stawiają najchętniej na zamówienie nawet najpotrzebniejszych artykułów spożywczych do domu – dowóz jest szybki i regularny, a pokusa świeżego chleba na śniadanie bez konieczności zmieniania piżamy i szlafroka na wyjściowe ubranie niezaprzeczalna. Oferty przez internet są też często o wiele bardziej korzystne, niż stacjonarne. Kolejnym plusem jest możliwość zastanowienia się na spokojnie, bez poczucia presji czasu i otoczenia, w którym robi się zakupy. To bardzo wiele – w stacjonarnych sklepach rozprasza nas muzyka, promocje, ustawienie towarów, to wszystko jest obliczone na zwiększenie sprzedaży. Nawet czas oczekiwania na przesyłkę nabytą za pośrednictwem internetu nie jest już wielkim problemem – są przecież paczki ekspresowe. Wystarczy trochę dopłacić, a towar szybko znajdzie się u nas w domu.

inpost7
Jednak nie tylko artykuły pierwszej potrzeby kupuje się w internecie – są to także książki, sprzęt RTV, AGD, różnego rodzaju prezenty dla bliskich czy coraz częściej nawet meble. To się zwyczajnie opłaca, poza tym, nic nie oferuje tak komfortowych warunków porównywania towarów jak sklep internetowy. Niektóre mają wręcz porównywarki, które pozwalają szybko zestawić parametry upatrzonych urządzeń. Nawet laik może to zrozumieć. Jedynym minusem jest brak możliwości dotknięcia i obejrzenia na żywo wybranego przedmiotu – jednak tutaj z pomogą przychodzą usługi przesyłkowe. Można spośród szerokiej oferty przewoźników i dostawców wybrać najtańsze przesyłki, a zwrot coraz częściej jest na koszt sprzedającego. To żadne ryzyko, bo gdyby okazało się, że zakup zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań, można po prostu oddać go i wybrać coś całkowicie innego. Żeby odebrać przesyłkę, nie trzeba nawet na dobrą sprawę być w domu.

inpost10

Inpost usługi pocztowe oferuje od pewnego czasu wygodną opcję paczkomatów – polega to na zamówieniu przesyłki do najbliższego paczkomatu, czyli zespołu skrytek ustawionego najczęściej po prostu przy ulicy. Tam zostanie dostarczony zamówiony przedmiot, a my natychmiast otrzymamy SMS lub maila z informacją o tym. Odebrać przesyłkę można podając kod – skrytka otworzy się. Termin to kilka dni. Paczkomaty są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy z powodu pracy nie mogą przez cały dzień czekać na kuriera. Awizo w skrzynce pocztowej to widok, którego nie lubi nikt, w dodatku czasem kurierowi zdarza się po prostu zostawić przesyłkę u sąsiada, nawet gdy sobie tego nie życzymy.

Warto zaznaczyć, że zakupy przez internet oprócz oszczędności pieniędzy i czasu mają też swoje mniej pozytywne strony. To na przykład powód, by nie wychodzić z domu i nie spotykać innych ludzi.

Artykuł z kategorii Biznes, Inne
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page