Jak zacząć ćwiczyć?

Często szukamy różnych wymówek, aby nie korzystać z aktywności fizycznej. Zwykle po prostu nie chce nam się ruszać. Mówimy, że nie mamy na to czasu, a tak naprawdę wieczory spędzamy siedząc przed telewizorem. Wystarczy więc, że w tym czasie wykonamy krótki trening. Każda aktywność fizyczna jest bowiem wskazana. Jak więc zacząć ćwiczyć i pozostać w swoich postanowieniach?

trener personalnyJeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze sportem, możemy skorzystać z usług pewnych osób, które nam to ułatwią. Trener personalny dopasuje do nas idealny zestaw ćwiczeń. Wystarczy więc, że później zaczniemy wykonywać ustalony przez niego plan. Pamiętajmy przy tym, aby stale dbać o wysoki poziom motywacji. To ona zachęci nas do dalszego działania. Jeśli nasza motywacja będzie utrzymywać się na najwyższym poziomie, nie opuścimy żadnego treningu. Zadbać o nią możemy na wiele, różnych sposobów. Na początku skupmy się na tym, co zyskamy, jeśli zaczniemy się ruszać. Być może zamierzamy schudnąć, a aktywność fizyczna ma nam to ułatwić. Postarajmy się więc wizualizować sobie takie cele. Pomyślmy, jak będziemy wyglądać, gdy zrzucimy zbędne kilogramy. Połączmy to z innymi korzyściami. Być może wtedy wbijemy się w swoje ulubione spodnie, które przestały na nas pasować. Staniemy się atrakcyjniejsi, a nasz partner spojrzy na nas zupełnie inaczej. Zyskamy ogromną pewność siebie i poprawimy swoją samoocenę. Poczujemy się po prostu lepiej we własnej skórze.

Każdy z nas może spokojnie włączyć aktywność fizyczną do swojego życia. Nie ma znaczenia, czy postawimy na trening personalny, czy może zajęcia grupowe. Liczy się tylko to, że w końcu zaczniemy regularnie się ruszać. A przy tym pamiętajmy, aby regularnie dbać o swoją motywację do działania. Dzięki niej żaden trening nie sprawi nam trudności, a my z chęcią podejmiemy nowe wyzwania.

Jeżeli potrzebujemy wsparcia czy to w ułożeniu i zaplanowaniu treningu czy właśnie wspomnianej motywacji zdecydowanie warto skorzystać z pomocy trenera personalnego. Taka osoba na pewno nam fachowo pomoże. Ja osobiście polecam Wam zajrzeć na stronę zacznijcwiczyc.pl. Znajdziecie tam kontakt do prawdziwego fachowca w sprawach treningu funkcjonalnego.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page