Jak zaaranżować ściany w salonie

salonSalon to najbardziej reprezentatywna przestrzeń w naszym domu. Tutaj wypoczywamy, ale również spędzamy czas ze znajomymi czy rodziną. Dlatego tak ważny jest wystrój tego pomieszczenia – powinien on sprzyjać relaksowi, a jednocześnie estetycznie się prezentować.

Jak więc zaaranżować wytyczające powierzchnię salonu ściany?

Zanim odpowiemy na to pytanie, przyjrzyjmy się typowym elementom, jakie znajdziemy w większości salonów. Tutaj wskazać należy meble: komplet wypoczynkowy oraz stoik kawowy czy ławę. Zwykle pojawia się też telewizor bądź cały zestaw kina domowego ulokowany na przeznaczonych do tego meblach. Poza tymi elementami w salonie ujrzymy również komodę bądź biblioteczkę, półki i inne niewielkie meble i dekoracje.

Ściany salonu zajmują zwykle dużą powierzchnię, dlatego warto wykorzystać je w aranżacji wnętrza, by nie świeciły pustką. Jednym z rozwiązań, jest wykorzystanie ściany właśnie na powieszenie telewizora. Dodatkowo, możemy podkreślić to miejsce, malując je np. innym kolorem farby. W ten sposób zyskujemy wolną przestrzeń na podłodze, którą przeznaczyć możemy na ustawienie mebli czy innych akcesoriów.

Na dużych ścianach zmieści się także sporo wiszących półek, które można rozplanować na całej wysokości – od sufitu niemal do podłogi. W ten sposób uzyskujemy miejsce do ustawienia książek , wazonów czy kwiatów doniczkowych. Dodatkowo, dostępne w marketach budowlanych materiały i produkty pozwalają na zamocowanie ich w dowolnej kompilacji względem siebie, przez co możemy stworzyć na ścianie absolutnie niepowtarzalną konstrukcję.

Duża salonowa ściana to również idealna powierzchnia do przyklejenia dekoracyjnej fototapety lub tapety. Korzystając z pierwszej opcji, możemy wprowadzić do salonu wyjątkową atmosferę, która pozwoli ustawić komplet wypoczynkowy np. na tle lasu, błękitnego morza czy afrykańskiej sawanny. Tapeta z kolei to rozwiązanie bardziej klasyczne, które umożliwia wykończenie wnętrza w sposób estetyczny i jednocześnie bardzo modny. Dla miłośników loftowego stylu polecamy także wykończenie jednej ze ścian cegłą, jej imitacją bądź okładziną o odpowiednim nadruku.

Warto także uwzględnić umieszczenie na ścianach nietypowych dekoracji, jak np. tkanin zastępujących tapetę czy kwietników. Domowe rośliny doniczkowe mogą stworzyć prawdziwą zielona ścianę, zwłaszcza jeśli spośród wielu gatunków wybierzemy okazy pnące lub o zwisających pędach.

Duży fragment ściany możemy wykorzystać także jako tło do naszej prywatnej galerii zdjęć. Te ulokować można na ścianie w różnym zestawieniu, tworząc niemal dowolne formy. Podobnie postąpić można z obrazami czy grafikami oprawionymi w ramy.

To oczywiście jedynie kilka przykładów na zagospodarowanie ścian w salonie. W zależności od naszych upodobań i zainteresowań możemy rozważyć także montaż dużego i efektownie podświetlonego akwarium czy lustra.

Zdjęcie: foter.com

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page