Jak wybierać meble do ogrodu?

mebleW ogrodzie nie brakuje miejsca na wiele rozmaitych elementów wyposażenia, wśród których znajdują się m. in. meble ogrodowe. Trudno sobie bez nich wyobrazić relaks i odpoczynek w ogrodzie – na temat ich zalet można by mówić bardzo długo. Wybór mebli do ogrodu podyktowany jest w głównej mierze praktycznymi przesłankami.

Lepiej w komplecie

Decydując się na zakup mebli ogrodowych, bierzemy zazwyczaj pod uwagę cały komplet. Jest to z wielu względów bardzo praktyczne rozwiązanie. Możemy mieć pewność, że pod względem stylistycznym poszczególne elementy wchodzące w skład kompletu będą do siebie idealnie pasowały. Niekiedy bowiem nawet jeden – wydawać by się mogło – niewielki detal jest w stanie zepsuć cały efekt estetyczny. Do tego dochodzi jeszcze jedna niezwykle ważna kwestia. Chodzi mianowicie o to, że dobierając części pochodzące z różnych kompletów ryzykujemy obniżeniem walorów użytkowych mebli. Gotowy komplet ma ten plus, że wszystkie parametry mebli takie jak wysokość, szerokość etc. są odpowiednio dobrane. Jeżeli zaś mamy stół z jednego kompletu, a krzesła z innego – wówczas pojawiają się w tym zakresie rozbieżności, co z kolei przekłada się na wygodę użytkowania mebli, a raczej na jej brak.

O czym jeszcze pamiętać?

Wybierając meble do ogrodu, musimy też zastanowić się i nad innymi kwestiami. Zastanówmy się nad tym, gdzie je ustawimy w ogrodzie i jak dużo możemy na ten cel miejsca przeznaczyć. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na tak rozbudowany komplet jak byśmy chcieli – wielkość działki narzuca pewne ograniczenia. Kolejna sprawa, o której ludzie zwykle nie myślą przy podejmowaniu decyzji zakupowej – gdzie będziemy w okresie zimowym przechowywać meble? Czy mamy na to dostatecznie dużo miejsca w domu bądź w jakiś pomieszczeniach gospodarczych? Jeśli zawczasu nie weźmiemy tej kwestii pod uwagę, może się okazać, że będziemy mieć spory problem. Warto zatem zapobiegać takim „awariom”. No i wreszcie kolejna ważna rzecz, a mianowicie taka – z jaką częstotliwością będą eksploatowane meble i jak wiele osób jednocześnie będzie korzystać z kompletu? Rzecz jasna nie da się tego określić na sto procent, aczkolwiek możemy oszacować czy przewidujemy organizowanie większych spotkań towarzyskich, czy chcemy spożywać posiłki na dworze itp. Jak pokazuje praktyka, lepiej kupić większy komplet niż za mały. Nie zapominajmy też o naszych możliwościach finansowych – każdy dysponuje innymi. Na szczęście wybór w zakresie mebli ogrodowych jest na tyle ogromny, że z pewnością zmieścimy się w interesującym nas przedziale cenowym.

Autor: Ogrodosfera.pl

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu:

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page