Jak uprawiać Rhododendrony w przydomowym ogrodzie?

Każdy z nas chciałby z całą pewnością mieć w swoim ogrodzie piękne rośliny, które podniosą jego poziom estetyczny. Tak, aby codzienny relaks po pracy, stał na maksymalnie wysokim poziomie. Wobec tego też, warto tutaj zadbać o rośliny, które przy minimalnym nakładzie pracy, będą dostarczać nam najlepszych efektów uprawy. Wśród wielu roślin spełniających tego typu kryteria, najciekawszymi będą bez wątpienia Rhododendrony. Trzeba im jednak stworzyć dogodne warunki, choć nie jest to specjalnie skomplikowanym zadaniem. Sprawdzamy więc, jak uprawiać Rhododendrony w przydomowym ogrodzie? Jakie warunki należy spełnić, aby różaneczniki i azalie mogły rosnąć dobrze i wydajnie w naszych przydomowych ogrodach.

Czy wszyscy wiedzą jak uprawiać Rhododendrony w przydomowym ogrodzie?

Z całą pewnością nie wszyscy. Dlatego też będziemy tutaj poruszać tę ciekawą kwestię, aby zagwarantować sobie jak najlepsze efekty uprawy ogrodowej. Tym bardziej, iż rhododendrony – Azalie i Różaneczniki, wcale nie są aż tak bardzo wymagającymi roślinami. W zasadzie, to wystarczy, że spełnimy ich podstawowe wymagania w zakresie gleby, stanowiska i doboru odmian do uprawy ogrodowej. Poza tym, nie trzeba będzie się zanadto przejmować żadnymi kwestiami związanymi z uprawą Rhododendronów.

  • Gleba do uprawy Rhododendronów – powinna być lekko kwaśna. Dlatego też najlepsze są mieszanki kwaśnego torfu, kory sosnowej oraz kompostu w równych proporcjach. Można mieszankę przygotować samodzielnie, ale można też kupić gotowe mieszanki. W przypadku niewielkich ilości nasadzeń, bardziej opłacalne jest zakupienie gotowych mieszanek.
  • Stanowisko nasadzenia – powinno być zacienione i osłonięte, co pozwoli lepiej przygotować się roślinom do przetrwania trudnych warunków zimowych. Bardzo dobrze jest jeśli stanowisko nasadzenia będzie bezpośrednio w sąsiedztwie innych krzewów i drzew ogrodowych. Dobrym przykładem sąsiada idealnego jest na przykład miłorząb japoński.
  • Wybór właściwych odmian – powinien być zrealizowany w oparciu o ich wytrzymałość na skrajnie niskie temperatury. Jak wiadomo, zima w naszym kraju lubi być czasem mroźna, toteż odmiany powinny charakteryzować się stosunkowo sporą odpornością na tego typu warunki pogodowe. Bez trudu znajdziemy takie odmiany w każdej hurtowni, u każdego dostawcy Rhododendronów.

Podsumowanie

Należy tutaj więc stwierdzić, iż nie każdy wie jak uprawiać Rhododendrony. Niemniej jednak, nie jest to wiedza tajemna i każdy może się łatwo tego wszystkiego nauczyć. Rośliny te są proste i niewymagające w uprawie. Wobec tego też, nawet przy niedużym doświadczeniu ogrodniczym, prawie na pewno, każdy z nas sobie poradzi z tym zadaniem. Wystarczy przestrzegać powyższych trzech reguł dotyczących doboru odmian, przygotowania stanowiska i gleby do uprawy. W pozostałym zakresie, Rhododendrony nie będą stawiać przed nami zbyt wielkich wymagań.

Artykuł z kategorii Zwierzęta i rośliny
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page