Jak uczyć sie języka norweskiego?

Z każdym rokiem zainteresowanie krajami skandynawskimi wzrasta. Coraz częściej ten region wybieramy na swoje wakacje. Zaczynamy również budować swoje domy w takich samych technologiach. Naturalnie, najpopularniejszym krajem Skandynawii wśród Polaków jest Norwegia. To przede wszystkim zasługa zarobków, która oferowana jest w tym kraju. Trzeba jednak zaznaczyć, że płaca jest tam naprawdę dobra, jednak praca nie należy do łatwych.

Norwegowie to naród, który ceni sobie godziwą zapłatę, za dobrze wykonaną pracę. Dlatego w naszym kraju kurs jezyka norweskiego jest tak bardzo popularny. Trzeba przyznać, że nie jest to język łatwy. Sam norweski wywodzi się z języków germańskich.

Oczywiście nie ma co porównywać języka norweskiego do języka polskiego. Polski bowiem należy do jednego z najtrudniejszych języków do nauczenia. Dlatego tak duża liczba obcokrajowców ma problemy z polskimi ą,ę ….

Pod tym względem język norweski jest prostszy, gramatyka nie jest ciężka. A jeśli znamy już język niemiecki, to nauczenie się norweskiego przyjdzie nam naprawdę szybko. A to ze względu na wiele podobieństw w tych dwóch językach.

Ze względu na ciągły wzrost zainteresowania językiem norweskim na rynku mamy już duży wybór szkół i kursów w Polsce, w których możemy nauczyć się języka norweskiego. Natomiast w Norwegii wielu Polaków, chcąc pomóc rodakom w nauczeniu się języka postanowiło założyć szkoły. Z pewnością jest to dobre rozwiązaniem, bowiem w razie problemów, pewne kwestie mogą zostać wytłumaczone nam w naszym ojczystym języku.

Oczywiście ucząc się podstaw języka, możemy mieć czasem problemy z porozumieniem się w niektórych częściach Norwegii. To ze względu na wiele dialektów, które można spotkać w kraju. To też najlepiej opanujemy to będąc już na miejscu w danym regionie tego pięknego kraju. Dzięki temu nauczymy się poprawnej wymowy oraz akcentu z konkretnego dialektu.

 

Artykuł z kategorii Edukacja
Tagi artykułu: ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page