Jak spędzić czas nad wodą

Rozpoczął się czerwiec, miesiąc, który de facto rozpoczyna nieśmiało sezon urlopowy, do tego za miesiąc kończy się rok szkolny i wakacje ruszą pełną parą. Pewnie wiele osób już teraz ma zaplanowane lub jest w trakcie planowania swojego czasu wolnego, podczas którego bardzo często celem naszego wypoczynku stają się regiony nadmorskie czy okolice, w których znajdują się jeziora.

 

Okres wakacyjny jak żaden inny kojarzy się nam nie tylko z błogim leniuchowaniem i opalaniem się na plaży, ale i z możliwością wykąpania się i spędzenia aktywnego czasu nad wodą. W wakacje czy w czasie urlopu nikt nie powinien się nudzić, bowiem ciężko pracujemy na ten moment odpoczynku, zatem sprawdźmy jakie aktywności czekają na nas nad wodą.

Poza oczywistym wygrzewaniem kości na ręczniku czy raczeniu się potrawami z grilla nad wodą czeka na nas cały szereg rozmaitych aktywności.

 

Windsurfing i Kitesurfing

Zacznijmy od najpopularniejszych sportów wodnych, które w okresie wakacyjnym przeżywają prawdziwy renesans, szczególnie w regionach i kurortach popularnych wśród turystów. Mowa o windsurfingu i kitesurfingu, które przyciągają zarówno młodych jak i nieco starszych amatorów wodnych rozrywek. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu ze sportami wodnymi, mogą mieć nieco większe problemy z opanowaniem podstaw kitesurfingu, jednak windsurfing i podstawowe zwroty czy prawidłowe utrzymanie balansu na desce można opanować po kilku lekcjach i praktyce. Korzystanie z usług ośrodków i szkółek, które w okresie wakacyjnym udostępniają swój sprzęt chętnym turystom, to świetne rozwiązanie ze względów finansowych. Zakup własnego sprzętu wind lub kite to wydatek w granicach kilku tysięcy złotych, za podstawowe akcesoria. Wypożyczając taki sprzęt, nie tylko oszczędzamy ale i możemy konsultować się z profesjonalnym instruktorem, dzięki czemu opanowanie podstaw i czerpanie większej przyjemności z tych dyscyplin wodnych stanie się o wiele przyjemniejsze.

kitesurfingwindsurfing

 

SUP

Dla wszystkich tych, którzy od zmagań z żaglem czy latawcem wolą spokojne dryfowanie po wodzie zostają kajaki, rowerki wodne oraz coraz popularniejsze deski SUP. SUP to szeroka deska o dużej wyporności, na której poruszamy się siedząc, klęcząc lub stojąc i wiosłując odpowiednio wyprofilowanym wiosłem. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy na wodzie szukają spokoju i relaksu, gdzie mogą się wyciszyć i pomyśleć, bez martwienia się o wiatr czy odpowiednie ustawienie żagla.

SUP

 

Skimboard

Ci, dla których głęboka woda nie specjalnie przemawia mogą z kolei spróbować swoich sił na skimboardzie. Skimboard to krótka deska, swoim profilem przypominająca kroplę, która przeznaczona jest do ślizgania się po płytkiej wodzie na brzegu morza, oceanu, jeziora i jakiegokolwiek innego zbiornika wodnego. Deska skimboardowa pokryta jest specjalną powłoką ułatwiającą jej ślizganie się po mokrej powierzchni, jednocześnie chroniąc ją przez zniszczeniem. Wszystko czego potrzebujemy do zabawy na skimbaordzie to odpowiednia deska i kawałek przestrzeni, na której znajdziemy płytką wodę. Bierzemy rozbieg, wypuszczamy deskę przed siebie i w biegu wskakujemy na nią. Z czasem do zwykłych ślizgów dodamy najróżniejsze tricki i kombinacje, dzięki którym zabawa stanie się jeszcze lepsza.

skimboard

Jak widać rozrywek wodnych jest całe mnóstwo i tylko od nas zależeć będzie jak spędzimy swój wolny, wakacyjny czas. Życzymy Wam udanego wypoczynku nad wodą!

 

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page