Jak serwować drinki

drinkiUrocze palemki, kompozycje z owoców czy po prostu odpowiednie szklanka. To tylko kilka z pośród wielu sposobów na efektowne podanie drinka. To w jaki sposób go przygotujemy, jest równie ważne jak kompozycja smakowa oraz właściwa ilość alkoholu. Organizując w domu przyjęcie, na które zaprosimy gości, warto jest poznać kilka zasad, które pomogą nam prawidłowo i efektownie przygotować napoje.

Smaczny i dobrze przyrządzony drink to tylko połowa sukcesu. Aby zrobić naprawdę dobre wrażenie na przyjęciu czy imprezie, powinniśmy także umieć go zaserwować. Istnieje kilka podstawowych zasad serwowania napojów alkoholowych. Obejmują one najróżniejsze kwestie, jednak na początek należy się przede wszystkim skupić na szklankach i kieliszkach.

Zacznij od podstaw

Najważniejszą imprezową zasadą, która dotyczy szklanek czy kieliszków jest to, że pod żadnym pozorem nie mogą być wyszczerbione lub pęknięte. Ponadto do różnych alkoholi lepszym rozwiązaniem będą inne szklanki czy kieliszki. Szklanki do whisky powinny być niewysokie, z grubym dnem i najlepiej okrągłe. Alkohol nalewamy w nich jedynie do 1/3 wysokości, koniecznie z lodem. Koniak podajemy w niskich pękatych kieliszkach, na krótkiej nóżce. Z kolei wódkę nalewamy do niewysokich i wąskich kieliszków, które mieszczą około 50 ml.

Pamiętajmy także, że aby zrobić naprawdę dobre wrażenie na gościach, powinniśmy rozróżniać kieliszki do białego i czerwonego wina. Te do czerwonego są większe, bardziej okrągłe i lekko zwężają się ku górze. Dobrze jest także napoje takie jak woda czy soki podawać w dzbankach ustawionych obok siebie w jednym miejscu. Każdy z gości będzie mógł raczyć się nimi zgodnie z upodobaniami. Duże ilości wody z cytryną mogą być dodatkowo przydatne jako sprawdzony sposób na kaca.

Dekoracje

Jeśli chcemy oczarować gości finezyjnym podaniem drinków, warto jest zaopatrzyć się w ciekawe elementy zdobnicze. Palemka wbita w kawałek pomarańczy czy ozdobna słomka, zawsze będą wyglądały efektownie. Możemy nawet ozdobić szklanki samymi owocami, nabijając ćwiartki limonek, cytryn czy nawet całe truskawki na szklankę.

Umiejętne serwowanie drinków i alkoholi to bardzo ważny element każdej imprezy. Nawet najsmaczniejsze drinki stracą swój urok jeśli je źle lub nieestetycznie podamy. Dlatego poświęcenie chwili uwagi szklankom i ich dekoracjom jest niezwykle ważne.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page