Jak przekonać się do wizyty u psychologa?

Jeszcze kilkanaście lat temu psycholog w Krakowie był uznawany za lekarza, do którego chodzą wyłącznie osoby dziwne i nienormalne. Często jednak dalej powielamy takie stereotypy i sami oszukujemy się, że są one prawdziwe. Dla niektórych osób pomoc psychologa może bowiem być na wagę złota, gdyż to dzięki niej można znacząco poprawić swoje zdrowie psychiczne. Jeśli więc sami chcemy z tego skorzystać, musimy przekonać się do tego, że wizyty w gabinecie psychologicznym nie są niczym strasznym. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zwróćmy uwagę na to, że obecnie gabinety psychologiczne znajdują się niemalże wszędzie – na pewno wielokrotnie na nie natrafiliśmy, gdy np. szliśmy na zakupy lub do swojej pracy. A skoro takich gabinetów jest mnóstwo, oznacza to, że cieszą się one sporym zainteresowaniem. Ludzie zwykle po prostu nie chcą mówić o tym, że leczą się u psychiatry i wolą to zostawić dla siebie. Mimo tego badania pokazują, że spora gruba osób korzysta z usług, jakie oferuje m.in. seksuolog w Krakowie i robi to regularnie. Dodatkowo, gdy to nas dalej nie przekonuje, zawsze możemy zwrócić uwagę na znane osoby, które otwarcie mówią o tym, że leczą się np. psychiatrycznie. Nierzadko bowiem wielkie gwiazdy mają problemy z nerwicą, czy nawet i depresją. Jeśli więc przyjrzymy się ich wypowiedziom, na pewno wielokrotnie spotkamy się z tym, że znana osoba leczy się u psychologa. Taka pomoc już nikogo nie powinna szokować, ponieważ psycholog jest normalnym lekarzem, który chce nam po prostu pomóc. To dlatego powinniśmy się do niego udać i nie myśleć o tym, czy wypada nam to zrobić.

psycholog3

Często jednak obawiamy się sytuacji, że psycholog opowie później o naszych problemach i zmartwieniach innym osobom – a czasem nie mamy ochoty dzielić się takimi sprawami z innymi ludźmi. Na szczęście nie musimy tego robić, a psycholog w Krakowie na pewno sam tego nie zrobi, jeśli go o to nie poprosimy. Takiego specjalistę zawsze obowiązuje bowiem tajemnica lekarska, której musi przestrzegać w każdym przypadku. Oznacza to, że nasze słowa wypowiedziane w gabinecie zostają tylko w tym gabinecie. Lekarz nikomu o nich nie opowie, bo nie ma do tego prawa. Może jedynie skonsultować nasz przypadek z innym specjalistą, jakim będzie np. psychiatra Kraków. Zrobi to jednak tylko w celu zapewnienia nam lepszej pomocy. A jeśli jednak dalej mamy takie obawy, że lekarz opowie komuś o naszym życiu, wystarczy, że znajdziemy dla siebie gabinet, który będzie oddalony od naszego miejsca zamieszkania. Wtedy na pewno poczujemy się bezpieczniej i zapewnimy sobie większy komfort podczas całego leczenia.

psychoterapia2

Zdecydowanie warto czasem przekonać się do wizyt w gabinecie u psychologa i oczywiście można to zrobić – zdajmy więc sobie sprawę z tego, że lekarze chcą nam wyłącznie pomóc, a ich celem jest naprawa naszego starganego zdrowia. Każdy psycholog, czy nawet psychiatra jest objęty tajemnicą lekarską, więc nikomu nie opowie o naszych zmartwieniach. Spokojnie możemy więc wyrzucić przed nim z siebie wszystko i pokonać swój problem.

Artykuł z kategorii Choroby, Praca, Usługi, Zdrowie
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page