Jak pracuje detektyw?

detektyw

Postanowiłem napisać kilka słów o tym jak wygląda praca prywatnego detektywa i zorientowałem się, że dla osoby która stricte nie zajmuję się tym jest to dość trudna sprawa. Wydaję mi się, że osoba taka musi cechować się wrodzoną ciekawością, ponieważ taka cecha charakteru jest niesłychanie ważna albo nawet niezbędna, jeśli detektyw  nie jest osobą dotartą to rozwiązanie każdej sprawy może okazać się niewykonalne.

Często widzimy poczynania detektywów na ekranie telewizorów i jest to według mnie zdecydowanie nie prawdziwy obraz. Najlepszą metodą aby dowiedzieć się jak cała ta sprawa wygląda jest porozmawianie z detektywem z prawdziwej agencji detektywistycznej tylko w takim wypadku można dowiedzieć się jak ten zawód wygląda w rzeczywistości bez zbędnej ingerencji osób trzecich.

Do moich uszu często dochodzą plotki jak to wszystko wygląda ale jestem sceptyczny co do takiego rodzaju przekazów i nie potrafię uwierzyć w różne dziwne historię z życia śledczych. Wydaję mi się, że w gruncie praca detektywa jest dość nudna np. obserwacja kiedy godzinami trzeba jeździć za jakąś osobą tylko po to aby dowiedzieć się z kim rozmawia.

Kiedyś chciałem być detektywem lecz szybko z tego zrezygnowałem i dziś chyba jestem zadowolony ze swojego zawodu a prywatnym detektywom nie zazdroszczę tego jak muszą funkcjonować w swoim fachu.

Nie wspomniałem jeszcze, że jest to zawód dość niebezpieczny, ponieważ rzadko ale zdarza się, że detektywi muszą kłaść na szalę swoje życie, jednym z najlepszych przykładów jest detektyw Warszawa Rutkowski którego znamy z telewizji i choć jest to tak jak wcześniej napisałem dość zakłamana forma przekazu to jest to na pewno mniej więcej prawdziwy opis tego jak pracują najsłynniejsi prywatni detektywi z najlepszych agencji przy głośnych medialnie sprawach.

Przedstawiłem w tym artykule swoją opinię na temat tego jak wygląda praca detektywa i mam nadzieję że zrobiłem to dość rzetelnie jeśli uważasz inaczej zostaw komentarz pod spodem z chęcią go przeczytam i postaram się odpowiedzieć jak najlepiej.

Artykuł z kategorii Praca
Tagi artykułu: ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page