Jak powinien pachnieć mężczyzna?

perfumy

Jak powinien pachnieć mężczyzna? Na to pytanie z pewnością poszukuje odpowiedzi wielu panów.

Jak dobrze wybrać perfumy, które z nich będą odpowiednie do naszego wieku i charakteru, i wreszcie, co o mężczyźnie mówi jego zapach?

Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Jaką rolę gra zapach

To, jaki zapach rozciąga się za mężczyzną, daje otaczającym go osobom informację na temat charakteru i osobowości jego właściciela. Dlatego też możemy wykorzystywać perfumy do pewnego rodzaju manipulacji, która pozwoli nam wykreować się na osobę o pewnym określonym charakterze i osiągnąć swój cel. Jeżeli więc mamy świadomość tego, co mówią o nas nasze perfumy, możemy wykorzystać te wiedze do kreowania swojego wizerunku i osiągania wyznaczonych sobie zadań.

Odpowiedni kosmetyk zapachowy to także taki, który doda mężczyźnie pewności siebie, będzie podkreślał jego naturę oraz dyskretnie kusił.

Co mówią o mężczyźnie zapachy

Jak wiadomo, wśród męskich perfum znajdziemy produkty z różnych kategorii zapachowych. Wiele z nich zostało skomponowanych w oparciu o odmienne nuty zapachowe. Jedną są delikatne i świeże, inne raczej ciężkie. Każdy z nich pozwala jednak wysunąć pewne wnioski co to osoby ich właściciela.

Mężczyzna pachnący perfumami z kategorii drzewnej będzie uchodził w oczach otoczenia za eleganckiego i stonowanego, który niełatwo ulega nowym trendom i jest przekonany co do swojej wartości. Ciężkie zapachy orientalne z kolei będą odpowiednie dla panów charyzmatycznych i tajemniczych, a lekkie i orzeźwiające perfumy cytrusowe będą idealne dla mężczyzn aktywnych, uprawiających sport i pełnych witalności. Zapachy z kategorii korzennej natomiast podkreślają męską skromność i siłę zarazem. Na co wskazują perfumy szyprowe oparte na zapachu ziół, paczuli czy bergamotki? Na staroświecką elegancję, która sprawdzi się np. w przypadku formalnych okazji. Zapachy z grupy paprociowych podkreślą naturę mężczyzn nowoczesnych, podążających za nowościami, uwielbiających rywalizacje.

Jak powinien pachnieć mężczyzna?

Po części odpowiedzieliśmy już na to pytanie. Przede wszystkim perfumy powinni zostać dobrane odpowiednio do jego charakteru i usposobienia – tylko takie zapachy pozwolą mężczyźnie czuć się dobrze w swoje skórze. Po drugie, każdemu panu radzimy używać perfum z umiarem – zbyt duża ilość kosmetyku może – zamiast działać na korzyść – powodować rozdrażnię otoczenia i w ostateczności efekt przeciwny do zamierzonego.

Warto także zaoszczędzić i postawić na ekskluzywne perfumy – trwałe i dobrej jakości. Dobrze także mieć ich kilka rodzajów, które można stosować w zależności od sytuacji, jakiej musimy stawić czoła. Pamiętajmy jednak o powyższych radach – nawet najlepszej jakości, ale źle dobrany i stosowany kosmetyk, nie przyniesie nam żadnego pożytku.

Artykuł z kategorii Uroda
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page