Jak oświetlić piec gastronomiczny?

Piece gastronomiczne mają to do siebie, że w ich wnętrzu zwykle występuje znacznie wyższa temperatura, niż w klasycznych piekarnikach. Oświetlenie które znajduje się w komorze pieca musi być więc odpowiednio zaprojektowane – tak, by nie uległo ono zniszczeniu po dłuższym użytkowaniu. Oto cechy idealnego oświetlenia do pieców gastronomicznych.

Jeśli już to halogen!

W związku z tym, że piece konwekcyjno parowe wytwarzają mnóstwo ciepła, przyda się w ich wnętrzu źródło światła, które będzie chronione przed działaniem wysokich temperatur. Najlepiej, jeśli będzie ono zamknięte w specjalnej obudowie. Idealnym rozwiązaniem są obudowy halogenowe, które zabezpieczają źródło oświetlenia przed oddziaływaniem bardzo wysokiej temperatury.

piece gastronomiczne

Oszczędność? Nie do końca..

Czy piece gastronomiczne warto oświetlać światłami LED-owymi? Raczej nie, ponieważ popularne diody nie są odporne na działanie wysokich temperatur. Jest to praktycznie ich jedyna słaba strona, która skutecznie eliminuje je, jeśli chodzi o oświetlenie takich właśnie pieców.

W piecach gastronomicznych doskonale sprawdzi się klasyczna żarówka, która nie musi posiadać dużej mocy. Mamy przecież do oświetlenia niewielką przestrzeń piekarnika.

Regulacja z zewnątrz

Źródło światła we wnętrzu pieca nie musi palić się przez cały czas. Wystarczy, że będzie ono włączane automatycznie i na dodatek – z zewnętrznego przycisku. Wtedy mamy możliwość własnoręcznego regulowania źródła światła i co za tym idzie – pewnych niewielkich, ale za to oszczędności.

Oświetlenie znajdujące się wewnątrz pieca nie musi być zaawansowane. W przypadku wysokich temperatur największe znaczenie ma wytrzymałość a nie stopień zaawansowania technologicznego. Tym bardziej, że specyfika pieca nie wymaga zainstalowania w nim zaawansowanych źródeł światła widzialnego.

Szeroki wybór pieców gastronomicznych z funkcjami konwekcyjno parowymi znajdziecie w asortymencie sklepu internetowego GastroProfit.pl

Artykuł z kategorii Biznes, Praca
Tagi artykułu: ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page