Jak odświeżyć pomieszczenie?

Nie zawsze mamy możliwość robienia generalnego remontu za każdym razem, kiedy znudzi się nam aktualny wygląd pomieszczenia. Szczególnie jeśli dzieje się to stosunkowo często. Dobrym rozwiązaniem jest zmiana dodatków. Możemy w taki sposób diametralnie zmienić wizerunek i klimat naszego mieszkania.

Najprostszym krokiem jest zmiana poduszek. Mogą być bardziej wyraziste, w innych kolorach, wzorach i teksturach. Nie trzeba od razu wymieniać całych poduszek. Wystarczy kupić nowe poszewki lub nawet uszyć je z kupionego materiału. Kolejnym krokiem może być zmiana dywanów znajdujących się w pokoju. Nie jest to duża inwestycja, a może bardzo ocieplić klimat.

Dobrym krokiem jest też wkomponowanie w pomieszczenie roślin, kwiatów, wazonów i różnego rodzaju rzeźb. Mniej oczywistym sposobem, a bardzo efektownym są rolety dekoracyjne. Na rynku mamy ogromny wybór kolorów i faktur. Rolety do okien powinny być jak najwyższej jakości. Dzięki temu nie będą się niszczyć i blaknąć. Takie szczegóły widać, a rolety okienne są dużym elementem. Źle wykonane mogą popsuć cały efekt i zamiast zwiększyć walory estetyczne sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało kiczowato i tanio. Powinniśmy dobierać je do koloru ścian. Mogą być w zbliżonych odcieniach, ale bardzo ciekawym zabiegiem jest postawienie na kontrastujące barwy. Nada to wyrazu całemu pomieszczeniu i bardzo je ożywi.

Kolejną metodą jest odmalowanie mebli. Puszka farby jest dość tanią inwestycją. Samo malowanie nie zajmuje dużo czasu, więc możemy robić to często. Zmiana mebli z białych na czarne kompletnie odmieni wygląd pokoju. Taki mały szczegół sprawi, że stanie się on innym pomieszczeniem. Możemy także postawić na wzory i delikatne ornamenty. Wszystko wedle gustu i oczywiście dopasowane do tapet, których nie zmieniamy tak często. Potrzeba zmian nie zawsze musi oznaczać remont, czasami można to zaspokoić o wiele mniejszym kosztem.

Artykuł z kategorii Dom, Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page