Jak dobrać kabinę lakierniczą do warsztatu?

Inwestycja w kabinę lakierniczą, to dla wielu warsztatów lakierniczych, jedno ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań na podniesienie jakości świadczonych usług. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, iż dzięki kabinie lakierniczej, możliwe jest wyeliminowanie największego zagrożenia dla procesu lakierniczego, jakim są wszelkie, lotne zanieczyszczenia. Wpływają one bardzo negatywnie na efekty procesu lakierniczego, wobec czego ich wyeliminowanie będzie kwestią kluczową. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, związanych z samym doborem kabiny lakierniczej, bowiem na rynku znajdziemy kilka różnych ich wariantów, przy czym nie zawsze najdroższa, będzie najrozsądniejszym wyborem.

Warianty kabin lakierniczych dostępnych na rynku.

Przeglądając oferty wielu producentów kabin lakierniczych, można zauważyć dość sporą rozbieżność cenową, jak również w kwestii wyposażenia samych kabin. Znajdziemy tutaj kabiny z odpowiednimi, niezależnymi systemami filtracji, jak i bez. Jedne będą wyposażone w niezależny kompresor do produkcji sprężonego powietrza, inne zaś nie. Warto tutaj więc dokładnie przeanalizować wewnętrzną sytuację na hali produkcyjnej, gdyż od tych kwestii zależeć będzie nasz wybór.
W przypadku, kiedy zbyt kosztownym będzie podprowadzanie systemów filtracji powietrza do miejsca lokalizacji kabiny lakierniczej, powinniśmy raczej szukać kabiny z niezależnym systemem. Co prawda, w takiej kabinie, trzeba będzie regularnie wymieniać filtr do kabiny lakierniczej niemniej jednak, jest to rozwiązaniem dobrym i niezbyt wymagającym w kwestii kosztów eksploatacji. Tym bardziej, iż czasami nie ma nawet za bardzo możliwości podprowadzenia przewodów wentylacji do miejsca usytuowania kabiny.

Jeśli na obiekcie posiadamy centralny kompresor, zawsze warto go wykorzystać i w takich sytuacjach kupić kabinę bez własnego kompresora. Z całą pewnością ograniczy to nieco koszty jej zakupu. W końcu, zbędnym jest inwestowanie w kolejny kompresor, skoro posiadamy już jeden. Wyjątkiem będzie sytuacja, kiedy posiadany na hali produkcyjnej kompresor nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniej mocy produkcyjnej.

Ograniczenie napływu zanieczyszczeń do kabiny lakierniczej.

Niezależnie od tego czy nasza kabina lakiernicza będzie posiadać własny system filtracji powietrza, czy też będzie korzystać z systemów ogólnych, zawsze warto zadbać o to, aby jak najmniej zabrudzeń lotnych przedostawało się do jej wnętrza. W końcu, będą one przedostawać się nie tylko poprzez systemy napływu powietrza, ale także przez drzwi. W tym celu musimy zainwestować w odpowiednie rozwiązania do filtracji atmosfery wewnętrznej w hali produkcyjnej. Tutaj niezbędne będą wszelkiego rodzaju filtry podłogowe, naścienne i sufitowe, które zagwarantują nam stabilne przechwytywanie lotnych zanieczyszczeń unoszących się wewnątrz pomieszczeń warsztatowych i osiadających na powierzchniach ścian i podłóg. Takie rozwiązanie z całą pewnością pozwoli nam wyraźnie ograniczyć ilość zanieczyszczeń przedostających się do wnętrza kabiny lakierniczej, co jest w tym przypadku kwestią kluczową dla osiągania wysokiego poziomu jakości realizowanych prac.

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page