Jak długo trwa nauka gry na pianinie?

Najbardziej popularni pianiści na świecie zaczynali swoją karierę już od najmłodszych lat. Jan Sebastian Bach w wieku 4 lat rozpoczął swoje pierwsze kroki w świecie muzyki. Nie było on jednak tak utalentowany jak Mozart, który w wieku dziecięcym komponował już własne utwory. Ciekawym przypadkiem jest Ludwig van Beethoven – ostatni z klasyków wiedeńskich. W wieku 25 lat zaczął trafić słuch co w żaden sposób nie przeszkodziło mu w tworzeniu i wykonywaniu swoich utworów.

Ludzie mają rozbieżne opinie co do tego jak długo trwa nauka gry na pianinie. Jedni piszą, że tylko dwa lata, inni oburzają się pisząc, że potrzeba co najmniej 10 lat aby coś umieć. Jak wszędzie i ze wszystkim – jest to sprawa indywidualna. Artysta z krwi i kości bez problemu poradzi sobie z odczytem nut oraz umiejscowieniem ich na klawiszach. Dla jednego trudność sprawi odczytanie krzyżyków i basów w lewej ręce. Drugi nie będzie umiał stworzyć swojego własnego utworu. Talent to nie tylko coś co mamy dane odgórnie i zostanie w nas to na zawsze. Trzeba dużego zaangażowania i wytrwałości aby go krok po kroku doskonalić.

W szkole muzycznej nauka gry na pianinie Kraków, aby ukończyć I stopień gry na pianinie należy uczęszczać na zajęcia sześć lat. Podczas tego okresu regularnie odbywają się koncerty, wykłady, zajęcia z rytmiki i ćwiczenia. Zaliczenie polega na zagraniu 4 utworów – zazwyczaj gamy, sonaty, etiudy i dowolnego dzieła. Dodatkowo, należy zdać egzamin teoretyczny na który składa się test z teorii muzyki i dyktando z interwałów.

Człowiek uczy się przez całe swoje życie. Nikt nie potrafi powiedzieć kiedy wirtuoz dochodzi do perfekcji. Jest tysiące utworów i kombinacji, które jeszcze nie zostały do końca odkryte. Co więcej, wciąż powstają nowe, zaskakując swoją formą najbardziej utalentowanych pianistów.  Jest to oczywiste, że wokalnie i muzycznie utalentowani artyści nie będą mieli problemu w rozszyfrowaniu tego co autor miał na myśli. Bądź też stworzą własną, improwizowaną wersję wyrazu artystycznego.

Artykuł z kategorii Rozrywka
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page