Jak czyścić drewniane rolety?

rolety wrocławSprzątając nasze mieszkanie często zapominamy o takich detalach, których czyszczenie tak naprawdę jest bardzo ważne. Jeśli na drewnianych roletach osiada kurz, wówczas taki kurz czuć niestety w całym mieszkaniu, choćbyśmy wciąż używali coraz lepszych odświeżaczy powietrza.

Czyszczenie drewnianych rolet powinno odbywać się w słoneczny dzień, tylko wtedy będziemy w stanie dostrzec wszystkie zanieczyszczenia, które osiadły na powierzchni rolet. Na rynku istnieją specjalne środki do czyszczenia drewnianych rolet. Istnieją także specjalne narzędzia, dzięki którym można szybko i dokładnie wyczyścić te elementy wyposażenia naszego mieszkania. Jeśli nie chcemy udawać się specjalnie do sklepu po takie środki, wystarczy nam wilgotna bawełniana szmatka stworzona ze starych nieużytecznych już ubrań.

Zakurzone rolety drewniane wystarczy delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką z dodatkiem odrobiny detergentu. Jeśli jednak na naszych roletach znajdują się zacieki i plamy, a o nie nietrudno jeśli pada deszcz, a my mamy otwarte okna, wówczas konieczne będzie dokładnie umycie rolet. Umyte rolety drewniane należy następnie dokładnie wypolerować. Drewniane rolety można świetnie polerować za pomocą płynu takiego jak na przykład Pronto. Wówczas rolety drewniane będą wyglądały doskonale w pełnym słońcu.

Jak powszechnie wiadomo rolety cieszą się ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością, można nawet zamówić specjalistyczne czyszczenie rolet, wpisując w wyszukiwarkę przykładowo: czyszczenie rolety Wrocław. Możemy zająć się tym oczywiście również samodzielnie. Pamiętajmy jednak, aby czyszcząc rolety drewniane nie traktować ich zbyt zamaszystymi ruchami, bo możemy je zwyczajnie zniszczyć.

Jeśli zdecydowaliśmy się na czyszczenie wyłącznie na mokro, wówczas konieczne jest przetarcie po wszystkim rolet czystą i suchą gąbką, aby nie pozostawić po takiej operacji smug. Nie należy obawiać się ryzyka wypaczenia lub odkształcenia się rolet, bo są one pokryte materiałem impregnującym, ochraniającym je przed działaniem wilgoci.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page