Inwestycje – kupno nieruchomości pod wynajem

Kupno nieruchomości do dalszego wynajmowania to popularny sposób na zarabianie pieniędzy. W większych miastach takich jak Kraków lub Warszawa, gdzie co roku przybywa studentów chętnych na lokale do wynajęcia nie brakuje. Wybór mieszkania nie jest jednak prosty. Na stronach internetowych: ” kupię, sprzedam, wynajmę ” jest mnóstwo ofert, które proponują własne cztery kąty.

Często po bardzo niskich cenach, co może powodować pewne wątpliwości w związku ze stanem faktycznym lokum. Istnieją także mieszkania w stanie deweloperskim do których trzeba dołożyć z własnej kieszeni lub można poprosić o wykończenie wykonawcę.

Lokalizacja M też jest bardzo ważna – jeśli nawet nie na pierwszym miejscu. Żak będzie chciał mieszkać blisko uczelni, życia towarzyskiego i sklepu spożywczego (najchętniej dyskontu, w stylu Biedronki, gdzie zrobi tanie zakupy). Wymagania wydają się być łatwe do zrealizowania jednak w praktyce bywa ciężko spełnić te trzy postulaty.

Bardzo istotną rzeczą jest odpowiednie zareklamowanie nowego miejsca do wynajęcia. Zachęta powinna zawierać najważniejsze oraz rzetelne informacje odnośnie lokalizacji, ilości pokoi oraz rodzaju ogrzewania. Dobrze jak znajdą się w niej również zdjęcia lokalu.

W ostatecznym rozrachunku trudno stwierdzić, czy przeciętny Kowalski kupując jedno mieszkanie do dalszego wynajmowania (z ang. buy to let property London) może coś zarobić. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji wynajmującego oraz skali na jaką podejmuje swoją działalność.

Artykuł z kategorii Biznes
Tagi artykułu: , , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page