Intymne relacje

Wiele par boryka się z problemami natury seksualnej. Często pożycie nie układa się tak jak partnerzy by chcieli. Niekiedy ma to związek z nieumiejętnością rozmowy o swoich potrzebach, fantazjach czy o tym co nam przeszkadza, co nam się nie podoba w relacji intymnej. Są też problemy, które wiążą się z pewna dysfunkcja czy to natury somatycznej czy psychicznej.

Wiele par ma problemy z przedwczesnym wytryskiem, brakiem orgazmu, występowaniem bólu podczas stosunku. Są to tylko przykłady, niestety jest jeszcze więcej przypadłości, które nie pozwalają partnerom cieszyć się z kontaktów seksualnych. W przypadku schorzeń somatycznych, często nie da się pomóc, jednak zawsze może okazać się, że można zwalczyć poczyści pewne organiczne przypadłości i dzięki temu czujemy się lepiej. W przypadku dysfunkcji, które pojawiają się w związku z oddziaływaniem psychiki mamy już więcej możliwości, aby się uporać z nieprzyjemnym problemem. Warto udać się do specjalisty, który odpowiednio doradzi na przykład jak przedłużyć stosunek, jak zwiększyć przyjemność ze zbliżeń z partnerem.

Metod jest wiele począwszy od specyfików, czyli odpowiednio dopasowanej farmakoterapii poprzez treningi aż po psychoterapię. Ta ostatnia metoda jest zalecana po to, aby osoba mogła umiejętnie radzić sobie ze stresem i problemami, które ją spotykają i które oddziaływają mocno na intymne relacje z partnerem. Często pacjenci nie zdają sobie sprawy jak dużą moc ma psychika człowieka. Potrafi ona w niektórych przypadkach powodować bardzo poważne dolegliwości somatyczne. Jednak więcej o tym w następnym artykule.

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page