Inteligentne zamki

Zwykły klucz do zamka już dawno odszedł do lamusa, dzisiaj popularne są klucze nowoczesne, sterowane mobilnie lub na kartę. System jednego klucza w hotelu sprawdza się doskonale. Pracownicy nie muszą już nosić całego pęku kluczy by dostać się do pomieszczeń, które obsługują.

System ten polega na tym, że jeden klucz daje dostęp do określonych pomieszczeń, nazywa się to systemem Master Key i jest bardzo dobrym rozwiązaniem technologicznym. Inne zamki hotelowe to zamki hotelowe mobilne i zamki hotelowe na kartę. Takie zamki w Polsce produkują dwie firmy, zamki są inteligentne i bardzo dobrze sprawdzają się w systemach hotelowych.

Zamki nie tylko otwierają drzwi ale także są doskonałymi czytnikami i rejestratorami całej historii danego pokoju. Klucz w formie karty doskonale pokaże kto i kiedy przebywał w danym pokoju, karta włączy automatycznie wszystkie elektryczne urządzenia, po otwarciu przez gościa okien, automatycznie wyłączy się klimatyzacja. Dzięki tego rodzaju zamkom, hotele są dzisiaj inteligentne i praktycznie samoobsługowe.  Kartę klient otrzymuje w recepcji a sama karta otwiera drzwi pokoju gościa, parking czy drzwi budynku. Wszystko to jest rejestrowane przez recepcję. Technika dzisiaj idzie tak do przodu, że zamki w formie karty zaczęły zastępować zamki na biometrię.

Biometria jest czymś osobistym i niemożliwym do ukradzenia, jeszcze chwila a hotelowe zamki i zamki do naszych mieszkań będą strzec jak najlepiej nasze mienie i nasz majątek. Zwykły i konwencjonalny klucz to już przeszłość, dzisiaj bez problemu wiele drzwi otworzy nam tylko jeden klucz, karta lub brelok. Taka możliwość nie nakazuje nam już noszenia całego pęku kluczy i dopasowywania pojedynczych kluczy do kolejnego zamka. Inteligentne klucze to także inteligentne zamki, które się nie psują i otwierają tylko te drzwi, które otworzyć w danej chwili należy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszych technologia w hotelach i zamkach hotelowych mobile? Koniecznie przeczytaj artykuł http://ilumioapp.pl/ilumio-otworzy-wiekszosc-cyfrowych-zamkow-hotelowych-na-swiecie/

Artykuł z kategorii Gadżety, Turystyka
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page