Instalacja oświetlenia klatki schodowej.

Wewnątrz każdego domu, jedną z najbardziej niezbędnych instalacji jest bez wątpienia instalacja elektryczna i oświetleniowa. Musimy tutaj przecież zdać sobie sprawę z tego, iż w większości przypadków, nasze codzienne życia, codzienna aktywność nie przypada na czas, kiedy mamy dostęp do światła dziennego, toteż bez oświetlenia sztucznego, trudno byłoby nam prawidłowo egzystować we współczesnym świecie. W związku z tym też, powinniśmy tutaj przede wszystkim zagwarantować sobie możliwość prawidłowego podejścia do montażu instalacji, celem zapewnienia sobie maksymalnej wygody korzystania z oświetlenia i elektryczności w naszych domach na co dzień.

Oświetlenie klatki schodowej.

W wielu przypadkach jesteśmy w stanie wiele prac związanych z montażem instalacji oświetleniowej wykonać w pełni samodzielnie. Jednakże w przypadku oświetlenia na klatce schodowej, będzie to od nas wymagać pewnej wiedzy na temat zasady działania łączników schodowych, które będą rozwiązaniem zdecydowanie najbardziej komfortowym, aczkolwiek nieco kłopotliwym do podłączenia. Otóż w tym przypadku mamy do czynienia ze współpracującymi ze sobą łącznikami, z czego każdy ma dwa wejścia i wyjścia fazowe, oraz jedno neutralne. Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, iż łącznik schodowy będzie połączony z drugim łącznikiem tak, aby przewód fazowy A był połączony z przewodem fazowym A drugiego łącznika, przewód B, z przewodem B drugiego łącznika, zaś na przewodzie neutralnym umieszczamy źródła światła. Sam łącznik albo przepuszcza prąd przez przewód A, albo przez przewód B, nigdy przez obydwa jednocześnie. Toteż, aby światło na obwodzie mogło się zaświecić, musimy na obydwu łącznikach mieć tę samą pozycję. Przełączenie łącznika skutkuje rozłączeniem obwodu A i załączenie obwodu B, ale trzeba jeszcze załączyć obwód B, na łączniku drugim. Skutkiem tego, niezależnie od tego, który łącznik zostanie naciśnięty w danym momencie, zawsze dojdzie do sytuacji, w której włączamy lub też wyłączamy światło.

Zalety korzystania z dobrych łączników schodowych.

Wykorzystanie łączników schodowych będzie przede wszystkim podnosić poziom naszego komfortu podczas korzystania z klatki schodowej, bowiem niezależnie od tego, czy będzie na parterze czy też na pierwszej kondygnacji, zawsze będziemy w stanie jednym ruchem włączać i wyłączać światło. W przypadku budynków o większej ilości kondygnacji, trzeba będzie zastosować łączniki krzyżowe, o nieco większym poziomie skomplikowania w działaniu, aczkolwiek bazujące na tym samym mechanizmie. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż w przypadku instalacji oświetlenia klatki schodowej, wykorzystanie łączników schodowych jest praktycznie rzecz biorąc obowiązkiem, gwarantującym nam odpowiednio wysoki poziom komfortu korzystania z oświetlenia na klatkach schodowych.

Artykuł z kategorii Wnętrza domów
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page