Innowacyjne rozwiązania w medycynie

Niedawno poszukiwałam sposobów na pozbycie się bólu kolana. Odwiedziłam jak do tej pory szereg specjalistów, którzy zalecali zazwyczaj zabiegi rehabilitacyjne w postaci masażu oraz w razie silnego bólu stosowania środków przeciwbólowych. Jednak na dłuższy czas takie rozwiązanie nie sprawdzało się. Dolegliwości nawracały i uniemożliwiały mi uprawianie sportu.

Postanowiłam jednak, że poszukam innego specjalisty, który będzie mi w stanie zaproponować skuteczniejszą pomoc, która sprawi, że całkowicie pożegnam się z bólem. Ostatni lekarz, u którego byłam zaproponował mi innowacyjna formę rehabilitacji – terapia falą uderzeniową ESWT. Ma ona szerokie zastosowanie zarówno w przypadku zwapnień, zbyt mocno napiętych mięśni czy też po różnego typu urazach. Najpopularniejsze schorzenia, które są poddawane zabiegom falą uderzeniową ESWT są: łokieć tenisisty, ból ścięgna Achillesa, ostroga piętowa, bóle kolana czy barku. W moim przypadku zetknięcie się z taką metodą przyniosło bardzo duże pozytywne rezultaty. Kolano już mi nie dokucza, dzięki temu mogę sprawniej się poruszać i co najważniejsze wrócić do uprawiania aktywności fizycznej. Komfort mojego życia znacznie się podniósł.

Warto wspomnieć, że zabiegi falą uderzeniową nie są czasochłonne, a poddając się im nie odczuwamy bólu. Cena nie jest wygórowana, jeden zabieg kosztuje około pięćdziesięciu złotych, a rezultaty można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Dodatkowo dzięki zastosowaniu tej techniki zostaje przyspieszona praca metabolizmu, dodatkowo nasz organizm produkuje większa ilość kolagenu, który odpowiada za sprawniejsze i szybsze gojenie się ran, blizn. Dodatkowo zmniejsza się napięcie mięśni, dzięki czemu ciało nie jest obolałe.

Z mojej strony mogę polecić terapię ESWT. Warto szukać nowych rozwiązań, aby raz na zawsze pokonać ból i cieszyć się większą sprawnością.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , ,
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page