Impreza weselna na wysokim poziomie.

Nie każda impreza weselna jest dobrze przygotowana i dobrze zorganizowana. Nie każdy bowiem posiada odpowiednie po temu predyspozycje, aby taką imprezę przygotować. Można tutaj jednak sobie sprawę ułatwić i przygotować w pierwszej kolejności krótki plan działania. Pozwoli nam to trzymać skrupulatnie wcześniej poczynionych ustaleń. Dzięki takiemu podejściu, wszystkie kwestie będą na pewno dobrze zorganizowane. Dla nas zaś właśnie to powinno być najważniejsze. Dlatego też poniżej, znajdziecie krótki, wzorcowy plan działania, na którym można będzie opierać się podczas organizowania imprezy weselnej.

Plan organizacji imprezy weselnej.

Jak już powiedzieliśmy o tym wyżej, wzorcowy plan będzie bardzo dobrym punktem wyjścia do opracowania planu własnego. Wynika to z faktu tego, iż każda impreza będzie nieco inna. Różnice będą jednak przede wszystkim w drobnych szczegółach. Tak więc po kolei, najważniejszymi czynnościami, jakie należy wykonać przy organizacji imprezy weselnej będą:

  • Rezerwacja lokalu na imprezę weselnej – rzecz w zasadzie najważniejsza, bez której nie da się obejść. Musimy pamiętać, iż dobre lokale będą mieć duże obłożenie. Toteż jeśli chcemy takowy zarezerwować należy liczyć się z tym, iż najbliższe wolne terminy mogą być dopiero za dwa lata. Nie możemy więc ustalać wcześniej terminu wesela, zanim nie ustalimy terminu rezerwacji lokalu na imprezę.
  • Oprawa muzyczna imprezy weselnej – to następny krok z cyklu najważniejszych. Warto pamiętać, iż dobry DJ na wesela na Śląsku tak samo jak dobry lokal będzie mieć duże wzięcie. Wobec czego też, najbliższe terminy także będą z reguły zajęte. Dlatego należy zatrudnić go od razu po zarezerwowaniu lokalu. jeśli zrobimy to niezwłocznie, będzie wielka szansa, iż terminy będą się zgadzać. Będziemy mieć dwa najważniejsze punkty z głowy.
  • Zadbać o gości weselnych – czyli wysłać zaproszenia i zorientować w ich wymaganiach. Tutaj trzeba będzie zadbać o noclegi dla gości przyjeżdżających z dalsza. Warto także od razu zapytać o jakieś specjalne wymagania żywieniowe, aby czasem nie dać komuś do jedzenia czegoś na co jest uczulony.
  • Ustalić z DJ-em repertuar – bardzo ważny krok. Trzeba będzie wybrać utwór na pierwszy taniec. Określić godziny przerw w muzyce, ustalić czas poszczególnych zabaw weselnych. Warto z góry ustalić także wszystkie koszty związane z obsługa muzyczną wesela.
  • Przygotować lokal i zadbać o wyżywienie – chodzi tutaj przede wszystkim o menu i wystrój wnętrza. Jeśli to możliwe to przygotowujemy dekoracje. W kwestii wyżywienia zaś, pamiętajmy o ustaleniach, które poczyniliśmy z niektórymi gośćmi co do ich preferencji żywieniowych. Jeśli takowe oczywiście były.

Mamy więc tutaj pięć podstawowych, najważniejszych kroków, o których koniecznie należy pamiętać podczas organizacji imprezy weselnej. Oczywiście w poszczególnych przypadkach mogą dojść inne kroki. Te zaś wyszczególnione powyżej, stanowią pewien trzon, na podstawie którego można dobrze zorganizować imprezę weselną.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page