Implanty zębowe – nowoczesne rozwiązanie

Choroby zębów i przyzębia, wady anatomiczne aparatu żucia, wypadki komunikacyjne – przyczyn utraty zębów jest wiele. A skuteczne rozwiązanie tylko jedno. Dla uzupełnienia zarówno pojedynczych, jak i mnogich braków zębów, najlepiej zastosować implanty stomatologiczne. To bardzo wygodne i niezwykle estetyczne rozwiązanie.

implant zębowyKompozyty użyte do produkcji implantów są niezwykle trwałe, a porcelanowe korony lub mosty barwą i strukturą do złudzeni przypominają naturalne zęby. Wkręt tytanowy jest hipoalergiczny, nie powoduje reakcji odrzucenia. Po wykonaniu badań laboratoryjnych i obrazowych, pacjentowi nawierca się kość szczęki i mocuje tytanową śrubę. Po tym etapie wymagane jest kilkumiesięczne gojenie rany i zrośniecie implantu z kością. Kolejny etap to mocowanie koron, mostów lub protez.

Zabieg mocowania implantów jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent nie odczuwa więc bólu. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut; czas ten uwarunkowany jest liczbą mocowanych wkrętów. Systemy komputerowe tworzące trójwymiarową strukturę kości i odpowiedzialne za projektowanie mostów czy koron, są gwarancją precyzji i doskonałego efektu końcowego.

Po zabiegu implantacji pacjent musi szczególnie dbać o higienę jamy ustnej, oraz w początkowej fazie gojenia unikać spożywania gorących i twardych pokarmów.  Implanty zębowe to najdoskonalsza z dostępnych obecnie metod uzupełniania uzębienia. Zabieg jest stosunkowo szybki, trwały, implanty objęte są dożywotnią gwarancją. Pozwalają na odzyskanie pięknego uśmiechu, a tym samym – lepszego samopoczucia; to także znaczna poprawa funkcji aparatu żucia, czyli szeroko pojęta poprawa jakości życia.

Przeciwwskazaniami do założenia implantów są m. in.: ciąża, zaburzenia krzepnięcia, choroby układu sercowo-naczyniowego czy nowotwory. Poprzedzający zabieg dokładny wywiad lekarski ma na celu wykluczenie obecności jakichkolwiek przeciwwskazań.

Więcej informacji o zabiegu znajdziesz tutaj: stomatologia-impla.pl/implanty/.

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page