Implanty czy ruchoma proteza?

Utrata zębów dla nikogo z nas nie jest zbyt przyjemnym momentem. Czasami zdarza się, że ząb jest tak zniszczony, że trzeba go wyrwać, innym razem wybijamy go sobie lub sam wypada. W każdym z przypadków utraty zębów mamy problem nie tylko z pogorszonym wyglądem i samopoczuciem, ale również z pogorszoną funkcyjnością jamy ustnej. W takich przypadkach możemy zastosować implanty zębowe albo ruchomą protezę. Wybór nie jest łatwy, bo miedzy tymi dwoma możliwościami istnieją zasadnicze różnice.

Proteza, bez względu na to, czy ruchoma, czy taka przytwierdzona na stałe, to średni efekt estetyczny i dużo problemów technicznych. Proteza nigdy nie zastąpi naszych naturalnych zębów bez względu na to, jak dobrze będzie wykonana. Implanty natomiast wyglądają niemalże jak nasze własne zęby. Odróżnić od naszych zębów może je tylko stomatolog. Są bardzo trwałe, ponieważ wykonuje się je z tytanu i bardzo estetyczne, gdyż do złudzenia przypominają nasze prawdziwe zęby.

Niestety ich koszt jest bardzo wysoki. Z jeden implant zęba trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy, a to powoduje, że wielu ludzi po prostu nie stać jest na takie rozwiązanie. Takie osoby wybierają zazwyczaj protezę, która szybko się zużywa, po ok. 3-5 latach trzeba ją wymienić na nową. Protezę możemy dostać na fundusz zdrowia, albo zapłacić za nią prywatnie i kosztuje maksymalnie 300 zł, a to jest nieduży wydatek. Niestety kosztem mniejszej ceny tracimy nie tylko na funkcjonalności i trwałości, ale także na estetyce oraz wygodzie stosowania. Implanty zębowe są umieszczone w kości i będziemy się nimi cieszyć przez całe życie, z protezą natomiast jest dużo zachodu, a bardzo często jest ona tak niedopasowana, że po prostu uwiera nas.

Jeżeli interesują Cię bardziej szczegółowe informacje na temat implantów zębowych polecamy skontaktować się z kliniką dentystyczną Impla. Doświadczeni chirurdzy stomatolodzy z pewnością rozwieją Twoja wątpliwości i chętnie Ci pomogą.

Artykuł z kategorii Zdrowie

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page