Historia marki Salomon

Historia marki Salomon to przykład tego jak pasja i determinacja w tym co się robi może doprowadzić firmę na szczyt. Zrodzona w samym sercu francuskich Alp w 1947 roku, marka powstała z pasji do narciarstwa Francois, Jeanne i George, rodziny, która postanowiła otworzyć swój sklep z krawędziami do nart. Dzięki wiedzy zdobytej na studiach inżynierskich w 1952 roku George konstruuje maszynę, która usprawnia proces ręcznej produkcji krawędzi do nart i znacznie ją przyspiesza. Najmłodszy z rodu Salomon dąży również do tego, by rodzinna firma stała się marką rozpoznawalną w całej Europie, do czego z czasem zaczyna wykorzystywać internet.

Na przełomie lat 50-60 Salomon dostępny jest już niemal na całym świecie i zaznacza swoją obecność na największych zimowych targach branży narciarskiej. Swój szybki rozwój Salomon zawdzięcza przede wszystkim wiązaniom narciarskim Slade zaprojektowanym w 1955 roku. Cieszą się one sporym uznaniem wśród pasjonatów narciarstwa, a ich udoskonalona forma sprawia, że w 1966 roku zostają wykorzystane przez zawodników biorących udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

 

Pierwsze buty narciarskie Salomon

Kolejne lata 60-70 to dalszy rozwój marki i otwarcie oddziałów w Austrii, Włoszech, Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu rok 72′ Salomon zamyka z ponad milionem wyprodukowanych i sprzedanych wiązań narciarskich, zostając liderem w branży. Wraz z rosnącą popularnością firmy, poszerza się także jej asortyment, i na rynek trafiają buty narciarskie Salomon, zaprojektowane przy współpracy z projektantami Rogerem Tallonem oraz Rogerem Pitiotem. Nie spoczywając na laurach, Salomon stale poszukuje nowych rozwiązań i możliwości poszerzenia swojego asortymentu, dzięki czemu w latach 90′ firma zaczyna produkcję butów trekkingowych oraz odzieży i sprzętu górskiego oraz pierwsze narty – model S9000.

buty narciarskie salomon

Kolejne lata innowacji niosą za sobą pojawienie się nowych typów nart freeride i freestyle oraz wiązania Pilot. Nowe technologie, takie jak Space Frame czy pierwsze w historii termoformowalne buty narciarskie Salomon stanowią rewolucję w branży narciarskiej, z którą każda poważna firma konkurencyjna musi się liczyć. Salomon zajmuje się także produkcją butów i sandałów trekkingowych Techamphib, które nagrodzone zostały na targach ISPO 2002.

W roku 2005 Salomon zostaje wykupiony i przejęty przez fińską firmę Amer Sport, pod skrzydłami której jeszcze bardziej rozwija skrzydła. Prezentując pierwsze buty z materiału softshell rozszerzeniu ulega także asortyment marki o buty do biegania terenowego.

Salomon to niewątpliwie marka zrodzona z pasji do sportu i która tą pasję nieprzerwanie zaraża i wspiera swoich klientów do dziś. Oferta marki skierowana jest obecnie nie tylko dla pasjonatów sportów zimowych, narciarstwa i snowboardu lecz także do sportowców uprawiających wspinaczkę górską, trekking czy biegają.

 

Artykuł z kategorii Odzież
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page