Herbata i jej wpływ na nasze serce

DAATo oczywiste, że do posiłków musimy pić jakiś napój. Oczywiście dobrze by było, aby tenże napój nam samym smakował, gdyż oczywiście dzięki temu będziemy go chętniej pili. Wielu z nas sięga po soki, po wodę mineralną lub też po napoje. Tymczasem wielu z nas nie docenia tego, jak wiele dobrego może dla nas uczynić zwyczaj picia herbaty. Na rynku możemy wyróżnić bardzo wiele jej rodzajów i każdy z nich równie pozytywnie może wpływać na nasze zdrowie. Zasadniczo nie jest prawdą, że herbata może mieć jakikolwiek negatywny wpływ na nasz organizm. Tu i ówdzie można, bowiem usłyszeć, że picie herbaty czarnej może być dla nas niekorzystne. To mit, który nie ma swojego potwierdzenia w rzeczywistości. Każdy rodzaj herbaty może wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie, na różne jego aspekty. Między innymi musimy zwrócić szczególną uwagę na bardzo ważny aspekt.

Przed czym nas chroni?

Picie herbaty, a chodzi oczywiście o picie regularne, ma korzystny wpływ na ryzyko wystąpienia zawału serca oraz problemów z podwyższonym ciśnieniem krwi. Oczywiście nic nas nie jest w stanie uchronić przed zawałem serca i innymi chorobami z nim związanych, jeśli odpowiednio o siebie nie dbamy, ale na pewno musimy w tym miejscu podkreślić, że picie herbaty znacząco obniża ryzyko wystąpienia zawału serca. Jest to bardzo ważne szczególnie dzisiaj, gdyż mamy wokół nas coraz więcej czynników przyczyniających się do zwiększonej ilości występujących zawałów serca, jak również coraz więcej czynników wywołujących u nas stres.

Szczególne właściwości

W sposób szczególny należy tutaj wskazać na herbatę zieloną, która ma szczególne właściwości. Musimy w tym miejscu zapytać o to, ile takiej herbaty powinniśmy codziennie wypijać, aby móc mówić o jej skutecznym działaniu? Według wyników przeprowadzonych w Londynie badań, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału serca, należy wypić w ciągu dnia trzy lub cztery filiżanki zielonej herbaty. W przypadku nadciśnienia tętniczego natomiast wystarczająca ilość dla właściwej profilaktyki to zaledwie pół filiżanki. Tyle trzeba, aby zadbać o siebie i o własne zdrowie. Oczywiście nie możemy zatrzymać się na tych badaniach, gdyż tak naprawdę ani zielona, ani też żaden inny rodzaj herbaty, z jakim mamy do czynienia, nie są dogłębnie jeszcze zbadane. Tak naprawdę może, bowiem się okazać, że w herbacie drzemią znacznie większe możliwości, a jeśli nawet nie, to już sam fakt, iż obniża ona ryzyko wystąpienia zawału serca, jest sporym sukcesem. Nie ma większego znaczenia czy pijemy herbatę zieloną zaparzoną z listków, czy też korzystamy z gotowych torebek. Każda z opcji będzie dla nas dobra. Ważne jest to, aby herbata towarzyszyła naszej codzienności, abyśmy zwyczaj jej picia mieli niemalże we krwi. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do osób, które rzeczywiście mają pewne problemy z sercem, z ciśnieniem krwi, ale nie tylko. Dla każdego ta herbata jest, bowiem bardzo dobrym wyborem i bardzo dobrą odpowiedzią na różne dolegliwości. Wielu z nas ma we krwi zwyczaj picia kawy i to nawet nie jednej. Można zmienić ten zwyczaj i przerzucić się na znacznie zdrowszą herbatę.

Źródło:

[1] http://zdrowy.wroclaw.pl/herbata-zielona/

[2] http://herbata.bialystok.pl/

Artykuł z kategorii Dieta
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page