Gry dla dzieci obiektywnym okiem gracza

Konsole do gier stały się częścią naszego codziennego życia, towarzysząc nam od kilkudziesięciu lat. Ze skromnych początków i takich gier jak „Pong”, dziś konsole stanowią potęgę na rynku gier przewyższając komputery czy urządzenia mobile pod względem popularności oraz grywalności.

Obecnie gry tworzone są z myślą o konsolach, po czym ewentualnie tworzone są porty komputerowe czy mobilne, dlatego ich siła na rynku i w naszym życiu jest ogromna. Przy tak dużej popularności i coraz większych możliwościach konsol, takich jak PS4, Xbox One czy Nintendo Switch segmentacja na rynku konsolowym jest ogromna, tak by każda grupa graczy znalazł coś dla siebie. Konsole przyciągają do siebie miłośników gier przygodowych, bijatyk, strzelanek, sportowych, strategii i wielu innych gatunków. Nikogo zatem nie dziwi fakt osobnego działu na rynku gier na konsole, który przeznaczony jest dla dzieci.

Gry dla dzieci na konsole tworzone są przez rozliczne studia deweloperskie, na wszystkie platformy, bowiem mimo panującej powszechnej opinii, mówiącej o nadużywaniu wirtualnej rozrywki przez dzieci, sami zainteresowani mają się bardzo dobrze i w pełni korzystają z z tego co gra dla nich stworzona może im zaoferować.

gry dla dzieci na konsole

Trzeba mieć na uwadze, że gry dla dzieci różnią się od tych dla dorosłych czy nastoletnich graczy. Studia deweloperskie, celowo rezygnują w nich z przemocy na rzecz dopasowanych do wieku odbiorcy historii i budowania relacji między nim, a wykreowanymi bohaterami. Konsolowe gry dla dzieci uczą je często podejmować decyzje i obserwować ich konsekwencje na żywo na ekranie telewizora. Dzieciaki korzystające z konsoli uczą się również cierpliwości, wytrwałości w dążeniu do celu oraz logicznego rozwiązywania problemów, które przed nimi stawia gra.

Ciągły rozwój technologii oraz postęp w tworzeniu gier, dziś może być wykorzystywany równie skutecznie do edukacji i rozwoju dziecka, jak każde inne medium przekazujące wiedzę i wartości, dlatego oswojenie dziecka z konsolą może mieć na nie spory wpływ. Oczywiście dalecy powinniśmy być skrajności, w których wychowaniem dziecka obarczalibyśmy maszynę i gry konsolowe, jednak dawkując pewne bodźce możemy zdecydowanie wpłynąć na równomierny i zróżnicowany rozwój małego człowieka.

 

Artykuł z kategorii Edukacja, Rozrywka
Tagi artykułu: , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page