Globalna sieć w biznesie

serwer dedykowanyJuż od dawien dawna utarło się, że skuteczne prowadzenie własnego biznesu po prostu wymaga posiadania strony internetowej. Nawet, jeśli znajdzie się tam jedynie dział kontakt plus podstawowe informacje, to i tak duża przewaga nad tymi, których w sieci zwyczajnie nie ma. Zwłaszcza, że obecnie wiele osób poszukuje rozmaitych usług, także tych bardziej egzotycznych jak na przykład organizacja przyjęć, właśnie poprzez Internet.

Dlatego też chcąc wprowadzić własny biznes na nowy poziom warto zacząć od rozeznania, czego tak naprawdę będziemy potrzebować, aby zaistnieć w globalnej sieci. Pierwsza rzecz to tak zwany serwer. Jeśli na przykład w ramach promocji chcemy oferować klientom opcję założenia firmowego konta poczty e-mail, dobrym pomysłem są serwery dedykowane. Dostajemy konkretną pojemność, którą możemy dowolnie zarządzać i która na pewno wystarczy na wszelkie usługi, jakie chcemy zaoferować. Równie ciekawym rozwiązaniem są serwery vps, które przyjmują postać wirtualnych maszyn. Z kolei, jeśli wiemy, że nasza firma to na przykład konieczność stałego przedstawiania materiałów filmowych lub dużych plików graficznych – warto zdecydować się na specjalny typ łączą, zwanego symetrycznym. Popularne określenie to po prostu internet symetryczny, co polega na tym, że prędkość wysyłania jest równa prędkości pobierania.

W ten sposób mając na przykład prędkość downloadu rzędu 8 Mbps gwarantujemy sobie taką samą prędkość uploadu. Jest to szczególnie przydatne w zastosowania biznesowych. Do tego przeważnie usługa tego typu internetu łączy się ze specjalną pulą stałych adresów IP.  Ponadto firmy oferujące taką opcję są przeważnie bardzo elastyczne, oferując na przykład stworzenia tak zwanego routingu BGP, dzięki czemu mając więcej niż jedno łącze istnieje możliwość zarządzania ruchem adresów IP na różnych poziomach. Przeważnie dostaniemy też pomoc techniczną, która udzieli wsparcia dosłownie dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Artykuł z kategorii Sprzęt
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page