Gdzie zmierza dzisiejszy świat?

Raz po raz słyszę swoją babcię, która powtarza „Co to będzie? Co to będzie?”. Nie może uwierzyć w to, że dzieci zamiast grać w piłkę całe dnie spędzają przed komputerem lub telewizorem. Nie może uwierzyć w to, że 16 letnie dziewczyny zachodzą w ciążę podczas zabawy w słoneczko. To po prostu zbyt dużo dla kobiety, która żyła w nieco innych czasach. To za dużo nawet dla mnie, osoby żyjącej w czasach obecnych.

Teraz wszelkie normy i trendy wyznacza pogoń za pieniądzem. Ludzie pracują coraz więcej i coraz więcej czasu poświęcają na ich zarabianie lub zdobywanie w jakikolwiek inny sposób. Nawet dzieciaki zamiast rozmawiać o bajkach kłócą się, który to najlepszy bukmacher. Zamiast bawić się beztrosko dzieciaki myślą nad tym jak zostać milionerem. Czy to dobrze? Nie koniecznie. Dzieciństwo jest raczej do czegoś innego.

Jednak pieniądze to nie wszystko. Pojawiają się też inne sprawy, które nie koniecznie wydają się „dobrymi”. Chodzi o takie kwestie jak chociażby seks. Dawniej zarezerwowany dla dorosłych, teraz przenika coraz mocniej do świata dzieci. Wspominałem już o dość głośnej zabawie w słoneczko, która była niczym innym jak zbiorową orgią. Widać tutaj podstawowy brak edukacji seksualnej. Skoro dzieci zaczynają robić takie rzeczy to wydaje się, że również coraz młodsze dzieci powinno się edukować pod tym kątem. W ten sposób może uda zapobiec się takim sytuacjom.

Miejmy jednak nadzieje, że ta postępująca dewaluacja życia ludzkiego nie będzie postępować w takim tempie jak ma to miejsce teraz. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie się to zmieni… na lepsze. W każdym razie przynajmniej powinno się tak stać. Trzymam kciuki za młodzież, która dopiero wkracza w dorosłe życie. Nie wiadomo co ich czeka. więcej tutaj

Artykuł z kategorii Pozostałe

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page