Gdzie przechowywać sprzęt ogrodniczy?

ogrodO konieczności posiadania porządnego schowka na narzędzia i urządzenia ogrodnicze prędzej czy później przekonuje się każda osoba będąca właścicielem ogrodu. Taki schowek zdecydowanie ułatwia organizację pracy w ogrodzie, gdyż wszystko, co jest do tego potrzebne znajduje się w jednym miejscu.
Wedle potrzeb

Każdy dostosowuje schowek narzędziowy do własnych potrzeb i możliwości, stąd też takie miejsce może przybierać rozmaitą postać. Jedną z tych najczęściej spotykanych są specjalne domki przystosowane do gromadzenia w nich zarówno narzędzi mniejszego kalibru, jak i dużych urządzeń takich jak kosiarki, odśnieżarki itp. czy nawet i mebli ogrodowych. Domki narzędziowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie produktów – różnice pomiędzy nimi obejmuje także i ceny, więc bez problemu można się zmieścić w przedziale adekwatnym do zawartości portfela. Najtańsze modele można nabyć już za kilkaset złotych, nie brakuje też takich o wartości od tysiąca złotych do dwóch, ale są również i takie, które kosztują i kilka tysięcy za sztukę. Domki znajdziemy w ofercie wielu sprzedawców takich jak np. Ogrodosfera. Bardzo często sklepy proponują klientom montaż domku – oczywiście, za odpowiednią opłatą. Zwykle też dokupić można dodatkowe opcje (aczkolwiek nie jest to regułą).

Jaki materiał?

Wybrany przez nas domek musi być przede wszystkim dopasowany do naszych potrzeb, lecz o jego użyteczności decyduje także cecha jaką jest trwałość. Ważne jest, aby była to solidna i stabilna konstrukcja uodporniona na szkodliwe czynniki zewnętrzne (w głównej mierze na wilgoć). Wiele w tym momencie zależy od tego, z czego domek jest wykonany. Producenci używają do tego celu dwóch surowców – drewna oraz tworzyw sztucznych. Obie te opcje nie pozbawione zalet, ale jeśli chodzi o odporność na różne czynniki zewnętrzne, to jednak domki z tworzyw sztucznych mają sporą przewagę nad drewnianymi. Nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń ani przed wilgocią, ani przed promieniowaniem UV. Odpada zatem obowiązek pamiętania o takich zabiegach jak impregnowanie, olejowanie czy lakierowanie, które w przypadku modeli drewnianych są po prostu nieodzowne. Można co najwyżej zastanawiać się nad kwestiami estetyki – nie wszystkim domki z tworzyw sztucznych przypadną pod tym względem do gustu. To już jest jednak sprawa indywidualna. Nie brakuje osób, którym zupełnie nie przeszkadza to, że domek nie jest wykonany z naturalnego materiału i bardzo sobie chwalą wizualne walory tego rozwiązania (przyznać trzeba, że producenci dbają o ten aspekt).

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu:

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page