Gdzie poza Polskę na narty?

Mnóstwo Polaków, chcących zaznać białego szaleństwa, nie myśli już jedynie o naszych rodzimych stokach, ale zaczyna decydować się na trochę dalsze wyjazdy. Wiele jest w europie interesujących miejsc, gdzie śniegu nie brakuje od października do marca, a gdzieniegdzie nawet do maja. W obecnych czasach, w dobie rozwiniętej komunikacji, wyjazdy na narty w odległe rejony są dużo łatwiejsze niż kiedyś, a chociażby podróże samolotami stają się coraz tańsze i może sobie na nie pozwolić coraz więcej osób.


Piękna pogoda, cudowne widoki i świetnie przygotowane stoki to jedne z wielu argumentów, które przemawiają do osób stawiających na narty w Austrii. Jest to jeden z najpopularniejszych kierunków, jeśli chodzi o tego typu wyjazdy. Wielką zaletą tamtejszych ośrodków jest bardzo duża ilość tras, z których każdy, początkujący jak i doświadczony narciarz będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Alpy – Austria

Nie bez znaczenia jest również wspaniały klimat i majestatyczne góry zachwycające amatorów zapierających dech w piersiach widoków, które będziemy mieli przyjemność obserwować również z okien naszych willi, w których przyjdzie nam nocować. Finansowo również będziemy bardzo pozytywnie zaskoczeni, ponieważ wszystkie te atrakcje nie są tak drogie jak mogłoby się wydawać. Inną, również niezwykle atrakcyjną i polecaną opcją są narty we Włoszech. Oprócz imponujących tras narciarskich, ogromnym plusem tego kraju są wspaniałe miasta i miasteczka o niespotykanym nigdzie indziej na świecie kolorycie.

Po całodniowym narciarskim szaleństwie, wieczorami będziemy mieli przyjemność chociażby wypróbowania lokalnych specjałów. Każdy zna przecież sławę włoskich win i serów, nie wspominając już o fantastycznej pizzy czy makaronach. Ilość niesamowitych miejsc do zwiedzenia również wywoła uśmiech na twarzy każdego podróżnika. Jeśli więc planujemy dłuższy wyjazd, nie tylko na narty, będzie to miejsce w sam raz dla nas.
Podsumowując, już za całkiem niedużą kwotę pieniędzy, możemy sprawić sobie ferie zimowe o których będziemy pamiętać latami, a miejsca w których byliśmy na pewno odwiedzimy ponownie. Nie czekajmy zatem i decydujmy się na wspaniałą narciarską podróż poza granicami naszego kraju.

Więcej na primoris.pl.

Artykuł z kategorii Turystyka
Tagi artykułu: , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page