Fototapeta, czyli idealna ozdoba w pokoju nastolatka

Nastolatek przeżywający okres buntu często ma potrzebę zamanifestowania swojej osobowości. Robi to na różne sposoby, zazwyczaj poprzez zmianę swojego wyglądu, zachowania oraz otoczenia. Choć odpowiedzialni rodzice czuwają nad tą metamorfozą muszą jednak w pewnym stopniu pozwolić dorastającemu dziecku na szukanie własnej drogi oraz wyrażenie siebie w taki czy inny sposób.

Warto pomóc nastolatkowi w przemeblowaniu pokoju i nadaniu mu nowego charakteru, tak by nie kojarzył się już z dziecięcą sypialnią, ale z azylem młodego człowieka. Jeśli jednak rodzice obawiają się wprowadzenie dużych zmian lub chcą zminimalizować ich koszty dobrze pozwolić dziecku na wybór modnej i cieszącej się ostatnimi czasy fototapety, która jednocześnie będzie podkreślała jego upodobania i zainteresowania. Fototapeta to wielkoformatowy wydruk wykonany na papierze syntetycznym.

Jest odporna na zrywanie, darcie, zamaczanie czy zabrudzenia, nawet te spowodowane tłuszczem. Większość tego typu ozdób dodatkowo pomaga wyrównać powierzchnię ściany, nie odkleja się pod wypływem pary wodnej, a ponadto może być czyszczone przy użyciu wody. Fototapety łatwo zawiesić i jednocześnie usunąć. Doskonale nadają się, zatem do pokoju nastolatka, który może mieć częste ochoty na zmiany. Standardowo przedstawiają pejzaże, przyrodę, znane postaci ze świata filmu, muzyki, bohaterów książek, fotografiki wielkich mistrzów, reprodukcje malarskie, znane ilustracje czy cenione i oryginalne grafiki.

Wiele firm oferuje jednak możliwość wykonania ozdoby na indywidualne życzenie klienta. Ten zaś ma wpływ nie tylko na przedstawione na niej zdjęcie, ale także na materiał, z którego zostanie wykonana, jej wielkość oraz format. Można, zatem otrzymać fototapetę wykonaną w oparciu o prywatne fotografie, rysunki lub grafiki, a w dodatku dopasowaną idealnie do powierzchni ściany. Dobrym pomysłem jest zakup jednej, bardzo dużej fototapety na wymiar i umieszczenie jej na jednej z pustych ścian, na przykład nad kanapą czy łóżkiem bądź kilku mniejszych, z których można wykonać oryginalną kompozycję.

Należy przy tym wspomnieć, iż ceny fototapet są przystępne i wahają się w zależności od firmy i właściwości samej ozdoby od kilkudziesięciu do kilkuset złoty. Może warto, więc pozwolić dziecku na taką przyjemną formę podkreślenia własnej osobowości i charakteru pokoju, w którym mieszka?

Artykuł z kategorii Dom, Wnętrza domów
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page