Fotobudka teraz i kiedyś

fotobudkaFotobudka, jak sama nazwa wskazuje, jest to małe pomieszczenie, w którym znajduje się aparat fotograficzny, dzięki któremu możemy mieć wykonaną fotografię. Jednak te automaty do zdjęć są o tyle praktyczne, że podobnie jak w Polaroidzie, rezultat zdjęcia, które zostanie zrobione, możemy otrzymać od razu. Wychodzi on z maszyny w postaci paseczka, składającego się z czterech fotografii.

W tej chwili fotobudka jest niezwykle modna. Moda przyszła do naszego kraju wraz z zagranicznymi serialami, w których to fotobudka służy ludziom do uwieczniania niezapomnianych momentów, śmiesznych min, czy specjalnie niekiedy przygotowanych przebrań wraz z przyjaciółmi czy rodziną.W tej chwili często wypożyczana jest na przykład jako jedna z atrakcji na wesela, czy inne huczne zabawy, często możemy ja znaleźć w wesołych miasteczkach, ale w tej chwili tak na prawdę fotobudka stoi w każdym większym mieście.

Jednak teraz zautomatyzowana fotobudka, to coś zupełnie innego niż przed laty. Teraz na efekt czekamy często krócej niż minutę, a zdjęcia możemy wybrać w różnych rozmiarach i ilościach. Kiedyś były to automaty do zdjęć służące przede wszystkim polepszeniu funkcjonowania wyrabiania dokumentów. Miały przyspieszyć całą procedurę, aby nie trzeba było czekać u fotografa parę dni na przykład. Stały najczęściej w pobliżu urzędów miasta, czy innych miejsc, mających coś wspólnego z wydawaniem dokumentów.

Dzięki temu wynalazkowi można było szybko, jak na tamte czasy zrobić potrzebną fotografię do dowodu osobistego, legitymacji, paszportu czy prawa jazdy. Wchodziło się do środka, a automat już po kilkunastu minutach wydawał nam gotowe fotografie. Teraz czas oczekiwania może się nam wydać długi, jednak w tamtych czasach, był to przełom.

Więcej o fotobudkach na stronie: uwagaleciptaszek.pl. Zapraszamy serdecznie!

Artykuł z kategorii Rozrywka

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page