Filtrowanie pomieszczeń lakierniczych

Profesjonalne podejście do kwestii prowadzenia warsztatu lakierniczego wymaga odpowiednich inwestycji w infrastrukturę tegoż warsztatu, czyli we wszystkie niezbędne urządzenia, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie odpowiednio wysokiego poziomu jakości świadczonych usług. Trzeba tutaj zainwestować nie tylko w profesjonalne urządzenia i narzędzia, ale także, a może nawet przede wszystkim w profesjonalny system filtrowania powietrza, zarówno tego, wprowadzanego do wnętrza warsztatu, jak tego, odprowadzanego na zewnątrz. Zobaczmy zatem, dlaczego jest to tak bardzo istotne, oraz sprawdźmy w jaki sposób podejść do kwestii tych inwestycji, aby firma mogła się prawidłowo rozwijać i osiągać coraz lepszą pozycję na rynku.

Dlaczego filtracja powietrza jest tak istotna?

Filtr_kieszeniowyJest to kluczowe pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć, przed podjęciem decyzji o jakichkolwiek inwestycjach, aby mieć świadomość, iż są one potrzebne. Przede wszystkim więc, musimy tutaj zadbać o to, aby atmosfera wnętrza pomieszczeń lakierniczych była absolutnie wolna od jakichkolwiek zanieczyszczeń lotnych, które mogą w negatywny sposób oddziaływać na proces lakierowania. Chodzi tutaj o to, iż wszelkie pyłki, kurz i inne zanieczyszczenia będą osiadać na powierzchni lakierowanej, oraz mieszać się z mgiełką lakierniczą, osłabiając tym samym wytrzymałość powłoki. Należy także zadbać o to, aby powietrze odprowadzane na zewnątrz, wolne było od jakichkolwiek zabrudzeń chemicznych, bowiem będzie to niepotrzebne zanieczyszczenie środowiska, którego powinniśmy za wszelka cenę uniknąć. W tym celu należy zastosować odpowiednie filtry na szybach wentylacyjnych, które zapewnią wiązanie mgiełki lakierniczej w jednym kierunku oraz nie przepuszczanie wszelkich zabrudzeń w kierunku do wewnątrz, co pozwoli nam na osiągnięcie odpowiedniego poziomu czystości atmosfery wewnątrz pomieszczenia lakierni, oraz nie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Jakie filtry wykorzystać?

Oczywiście powstaje tutaj od razu problem dotyczący zastosowania konkretnych filtrów, bowiem niektóre z nich niestety nie będą się sprawdzać wystarczająco dobrze w konkretnych zastosowaniach, a co za tym idzie, trzeba będzie dobrać je tak, aby ich wydajność w konkretnym zastosowaniu była jak najlepsza. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku filtry dostarczane przez firmę K System, które zapewniają nam bardzo wysokie parametry filtrowania powietrza, co przecież w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą. Firma K System oferuje nam tutaj szeroki wybór filtrów kieszeniowych i kasetowych, które w tych warunkach sprawdzać się będą zdecydowanie najlepiej, wobec czego warto przyjrzeć się ofercie firmy nieco bliżej, bowiem z całą pewnością uda nam się tutaj znaleźć rozwiązanie o wiele bardziej optymalnie dopasowane do naszych potrzeb.

Artykuł z kategorii Biznes
Tagi artykułu: , , , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page