Filtracja wnętrza pomieszczeń lakierniczych.

Wnętrze pomieszczeń lakierniczych, powinno być utrzymane w maksymalnie wysokiej czystości, bowiem od tego zależna będzie jakość realizowanych prac lakierniczych. Musimy tutaj zwrócić przede wszystkim uwagę na wszelkiego rodzaju lotne zanieczyszczenia, które przedostając się do strefy roboczej, będą wywierać bardzo negatywny wpływ na jakość realizowanych prac. Warto tutaj przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej, aby znać podstawowe zagrożenia związane z lotnymi zanieczyszczeniami i ich negatywnym wpływem na jakość realizowanych prac lakierniczych, oraz poznać podstawowe zasady zabezpieczenia przed tymi zanieczyszczeniami.

Zespół nawiewno wywiewny.

Pierwszym krokiem w celu wyeliminowania zanieczyszczeń lotnych, będzie instalacja systemu nawiewno wywiewnego, gdzie na wlocie będzie zainstalowany odpowiedniej jakości filtr kieszeniowy przechwytujący wszystkie zanieczyszczenia lotne, takie jak pył czy też kurz. Ich przedostanie się do wnętrza pomieszczeń lakierniczych, będzie automatycznie podnosić ryzyko dostania się zanieczyszczeń do strefy roboczej, gdzie będą wywierać negatywny wpływ na jakość nakładanych warstw lakieru. Jest to bardzo istotną kwestią, bowiem zabrudzenia zmieszane z nakładanym lakierem będą nie tylko wpływać na pogorszenie się estetyki warstwy lakieru, ale także będą negatywnie wpływać na jakość nakładanych warstw lakieru. Będzie on znacznie osłabiony, a co za tym idzie, klienci będą raczej niezbyt zadowoleni, gdyż tak wykonana nawierzchnia lakierowa, raczej dość szybko zejdzie. Dlatego też, rak ważnym i istotnym aspektem będzie tutaj wyeliminowanie wszystkich zanieczyszczeń, mogących negatywnie wpływać na efektywność pracy w procesie lakierniczym.

Dodatkowa filtracja wewnętrzna.

Nie da się jednak ukryć, iż zanieczyszczenia lotne będą się pojawiać się nie tylko z zewnątrz. Spora ich część będzie wytwarzana wewnątrz pomieszczeń, toteż zespół nawiewno wywiewny, raczej sobie z nimi nie poradzi. Tutaj niezbędne będą odpowiednio dobrane filtry podłogowe, sufitowe oraz naścienne, których zadaniem jest przechwytywanie wszystkich unoszących się wewnątrz zanieczyszczeń. Będą one wiec przechwytywać nie tylko zanieczyszczenia wytwarzające się wewnątrz, ale także zanieczyszczenia, które przedostały się przez filtr kieszeniowy w systemie nawiewno wywiewnym. Jest to w tym przypadku bardzo ważne, bowiem od tego zależna będzie jakość osiąganych przez nas efektów pracy. Generalnie rzecz więc ujmując można powiedzieć, iż poprzez odpowiednio wykorzystane filtry podłogowe, sufitowe i naścienne, można będzie przechwycić pozostałe zanieczyszczenia pojawiające się wewnątrz pomieszczeń lakierniczych i skutecznie je usunąć, podnosząc tym samym jakość realizowanych prac lakierniczych. Z całą też pewnością takie działania przyczynią się do podniesienia prestiżu naszego warsztatu wśród klientów, co będzie przekładać się na ich większy napływ a tym samym na wyższe zyski naszego warsztatu.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page