Estetyka zębów

Estetyka zębów u poszczególnych osób niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia. Przede wszystkim wielu ludzi uskarża się na uciążliwe przebarwienia, które znacząco oszpecają wizerunek. Ponadto bardzo często na powierzchni zębów występuje próchnica bądź kamień nazębny. Dolegliwości te są niezwykle uciążliwe i ciężkie w leczeniu, dlatego warto odpowiednio wcześnie skorzystać z pomocy dentysty. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy stomatolog podejmuje się zabiegów estetycznych.

zdrowe zębyWynika to z faktu, że nie są one refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na szczęście na rynku funkcjonują liczne gabinety, które zajmują się poprawą wyglądu uzębienia. Stomatologia estetyczna przeżywa obecnie niebywały rozkwit. Przede wszystkim obecnie istnieją rozwiązania z zakresu techniki dentystycznej, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie wymiernych rezultatów w bardzo szybkim czasie. Prawdziwą sensacją w ostatnich latach są licówki. Są to specjalne płytki, dzięki którym można nadać zębowi pożądany kształt. Tytułem przykładu, w przypadku, gdy dana osoba uskarża się na zbyt krótki ząb, tworzy się specjalną licówkę. Jest ona idealnie dopasowana do preferencji osoby, dla której jest konstruowana. Pacjent ją zakłada, po czym jego ząb wygląda jak prawidłowy. Dzięki takim rozwiązaniom można nie tylko dowolnie modelować kształt poszczególnych zębów, ale również zamaskować przebarwienia bądź kamień nazębny.

Jest to doskonałe rozwiązanie doraźne, szczególnie polecane osobom, dla których wygląd ma pierwszoplanowe znaczenie. Nie da się ukryć, że obecnie coraz więcej osób interesuje się licówkami, które stanowią istotny przełom w stomatologii estetycznej. Warto wskazać, że są one stosunkowo niedrogie, a można je stworzyć niemal w każdym gabinecie zajmującym się estetyką uzębienia (polecam: stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/), który posiada odpowiednią aparaturę.

Artykuł z kategorii Zdrowie
Tagi artykułu: , , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page