Elewacje – ratunek przed utratą ciepła

Niełatwo jest postawić dom, szczególnie gdy dysponuje się wyłącznie terenem i finansami, ale brak nam fachowej wiedzy w tym polu. Bo jak ruszyć? Co zrobić, kiedy jedna wizja kłóci się z inną? Przeglądać elewacje, a może siding? Trudny wybór. Po pierwsze trzeba zdecydować jak wymarzony dom ma wyglądać, a potem ruszyć do działania.

Należy wówczas zainwestować we wszystko po kolei: zakupić odpowiedni projekt u architekta, zaopatrzyć się w stosowne materiały i nająć ekipę, dla której budowa domów to chleb powszedni. Wprawieni budowlańcy dopilnują budowy na każdym jej etapie, odpowiednio rozplanują prace: od fundamentów, przez stawianie ścian, aż po przykrycie całej konstrukcji dachem. Fachowcy wyleją podłogę, otynkują ściany, umiejscowią parapety i okna, zajmą się przebiegiem rur i instalacji elektrycznej, a także nałożą na dom elewację. To nie tylko piękny kolor, który idealnie komponuje się z wystrojem ogrodu i dachem, to także pancerz chroniący przed utratą ciepłego powietrza. Dodatkowo, w porównaniu do popularnego kilka lat temu sidingu, elewacje nie zbierają tyle wilgoci i są o wiele trwalsze (więcej na: www.litbud.pl/uslugi.html).

Prace ociepleniowe to wydatek, który momentalnie się zwraca. Wiele mieszkańców domów jednorodzinnych i mieszkań w bloku może zaświadczyć, że elewacje nie są sprawą tanią, ale po wykonaniu tych prac odnotowali znaczny spadek w zużyciu opału. Z perspektywy kilku lat koszt wynajęcia ekipy remontowej oraz zakupu kleju, styropianu i odpowiedniej mieszanki wydaje się znikomy – o wiele więcej kosztuje drewno, olej lub gaz, którymi ociepla się polskie gospodarstwa domowe.

Budowa domów to dziedzina, która idzie na przód i również podlega trendom. Zmieniają się sposoby stawiania budynków, zmieniają się ich kształty i przykrycia, ale nadal priorytetem jest wygoda mieszkańca i jego komfort, dlatego też proponowane przez inżynierów rozwiązania zmierzają w tym kierunku.

Artykuł z kategorii Dom
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page