Ekologiczny brykiet drzewny

Ogrzewanie naszych domów w sezonie zimowym, wymaga przede wszystkim odpowiedniego podejścia. Odpowiedniego i odpowiedzialnego. Niestety przez wiele lat nasze podejście było wyjątkowo nieodpowiedzialne. Spalanie ogromnych ilości paliw kopalnych kiepskiej jakości, odrzutu z produkcji węgla, doprowadziły naszą planetę na skraj katastrofy klimatycznej. Rozwiązaniem na obecne czasy mógłby być ekologiczny brykiet drzewny, którego spalanie nie generuje tak ogromnych ilości dwutlenku węgla jak węgiel czy też gaz ziemny. Nawet pyły zawieszone, z których następnie powstaje smog są tutaj znacznie niższe niż w przypadku węgla. Można by więc powiedzieć, iż ekologiczny brykiet drzewny mógłby być bardzo sensownym rozwiązaniem.

Czy ekologiczny brykiet drzewny jest tak bardzo ekologiczny?

Oczywiście od razu znajdą się fachowcy, którzy stwierdzą, iż brykiet drzewny to kiepskie rozwiązanie i wcale nie jest ekologiczne. Niemniej jednak wielu uważa zupełnie inaczej. Zresztą wystarczy spojrzeć na roczne emisje zanieczyszczeń z serwisu infopress.com.pl i można od razu przekonać się co do tego, iż faktycznie spalanie drewna jest nieco lepszym rozwiązaniem pod kątem emisji CO2. Owszem, jeśli spojrzymy na pozostałe zanieczyszczenia, to widać jak na dłoni, iż gaz ziemny jest bezkonkurencyjny. Teraz jednak najważniejszą kwestią dla ludzkości jest ograniczenie emisji CO2, aby powstrzymać katastrofę klimatyczną. Można więc powiedzieć, iż wszelkiego rodzaju kotły na ekologiczny brykiet drzewny, czy też na pelety drzewne będą rozwiązaniem chyba najlepszym.

Oczywiście jest to kwestia pozostająca do rozsądzenia. Tym bardziej, iż obecnie promowany jest model przechodzenia na gaz ziemny, choć jak widzimy pod względem CO2, nie jest to najlepszym rozwiązaniem. W każdym razie, z całą pewnością w tabeli na wspomnianej przez nas stronie, wynika jasno, iż węgiel kamienny należy jak najszybciej wyeliminować. Zanieczyszczenia jakie generuje jego spalanie są po prostu ogromne w stosunku do pozostałych paliw.

Produkcja brykietu drzewnego.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także fakt, iż obecnie mamy do czynienia z zupełnie nowoczesnymi technologiami produkcji brykietu drzewnego i peletów. Dzięki temu, jest to materiał opałowy jeszcze lepiej przygotowany do spalania. Zapewnia nam wyższe wartości opałowe i nie utrudnia spalania. Zawartość popiołu jest niska. Po zgazowaniu brykietu drzewnego czy też peletu pozostaje nam naprawdę niewielka ilość popiołu. Co więcej, popiół ten idealnie nadaje się do wykorzystania jako nawóz w przydomowym ogrodzie. Eliminujemy więc problem z wywożeniem popiołu pozostającego po spaleniu węgla.

Ekologiczny brykiet drzewny w najlepszym wydaniu powstaje obecnie na brykieciarkach firmy Briklis. Są to nowoczesne, wysoce wydajne maszyny do produkcji brykietu. Zapewniają bardzo dobre parametry pracy i produkt końcowy o doskonałych właściwościach. Generalnie można powiedzieć, iż na chwilę obecną ciężko będzie znaleźć lepsze maszyny do produkcji ekologicznego brykietu drzewnego.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page