Ekologiczne ogrzewanie brykietem drzewnym.

Czy ekologiczne ogrzewanie brykietem drzewnym ma szansę powodzenia w naszym kraju? Z całą pewnością tak. Dla coraz większej liczby mieszkańców naszego kraju, ogrzewanie domu w sposób jak najbardziej ekologiczny jest rozwiązaniem kluczowym dla przyszłości naszej planety. Dlatego też, wielu z nas, patrzy z nadzieją na nowoczesne rozwiązania grzewcze, które pozwalają na wyeliminowanie węgla, jako materiału opałowego do ogrzewania naszych domów. Obecnie to właśnie ekologiczne ogrzewanie brykietem drzewnym, peletami czy też gazowe, staje się najbardziej popularnym rozwiązaniem w zakresie ogrzewania naszych domów jednorodzinnych.

Czy ekologiczne ogrzewanie jest w ogóle możliwe?

Biorąc pod uwagę wiele różnorodnych czynników, można przypuszczać, iż trudno będzie nam osiągnąć pełnię ekologii w ogrzewaniu naszych domów jednorodzinnych. Szczególnie jeśli będziemy użytkować kotła grzewczego, bez względu na rodzaj materiału opałowego. W końcu, musimy pamiętać, iż spalanie jakiegokolwiek materiału opałowego, zawsze będzie generować zanieczyszczenia wydalane do atmosfery. Musimy jednakże pamiętać, iż w przypadku każdego materiału opałowego, będzie to zupełnie różny poziom zanieczyszczeń. Stąd też stwierdzenie, iż ekologiczne ogrzewanie brykietem drzewnym, będzie o wiele bardziej czyste niż ogrzewanie gazem czy węglem.

Zresztą wystarczy zajrzeć pod poniższy adres, aby przekonać się jak to wygląda w przypadku poszczególnych materiałów opałowych.

http://www.infopress.com.pl/roczne-emisje-zanieczyszczen/

od razu widać, iż gaz jest w pewnych zakresach lepszy, a w innych niekoniecznie. Kluczowe będzie więc to, w jakim kierunku będziemy chcieli podążać. Czy zdecydujemy się na eliminację smogu, czy też bardziej palącym problemem będzie dla nas efekt cieplarniany.

Produkcja brykietu drzewnego.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest tutaj właśnie brykiet drzewny. Jego produkcja bowiem opiera się na wykorzystaniu materiałów odpadowych. Wszystkie wióry, trociny i zrębki z produkcji tartacznej oraz stolarskich, trafiają do przetworzenia na brykiet drzewny. Jest to więc korzystne zastosowanie odpadu drewnianego, z którym wcześniej nie bardzo mieliśmy cokolwiek do zrobienia. Dodatkowo, nowoczesne maszyny do produkcji brykietu Briklis, zapewniają nam możliwość wytwarzania brykietu w zróżnicowanych formach, kształtach i wielkościach.

Podsumowanie

Jednym słowem, należy tutaj powiedzieć, iż ekologiczne ogrzewanie brykietem drzewnym to rozwiązanie bardzo korzystne z punktu widzenia całej planty i przyszłych pokoleń ją zamieszkujących. Pozwoli nam to bowiem znacznie ograniczyć rozwój efektu cieplarnianego, który na chwilę obecną stanowi dla naszej planety największe zagrożenie. A ponadto, należy też pamiętać, iż koszty ogrzewania brykietem drzewnym, wcale nie będą tutaj należały do jakichś strasznie wygórowanych.

Artykuł z kategorii Pozostałe
Tagi artykułu: , ,
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page