Dziury czy korki?

drogaPrzyzwyczailiśmy się już do narzekania na polskie drogi. Najczęściej krytykuje się to, że gdziekolwiek się nie ruszymy, zawsze trafiamy na jakieś remonty. Co najmniej równie często polscy kierowcy narzekają na dziury i ogólnie kiepską nawierzchnię dróg i ulic. A tymczasem są to przecież dwie zupełnie różne sprawy. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że drogi w Polsce są w pewnym sensie skazane na dziury lub na korki. Jedna z tych alternatyw wydaje się wręcz nieunikniona.

Naprawa dróg wykonywana jest zazwyczaj wszędzie tam, gdzie wydarzyło się coś niewłaściwego. Jeśli nie jest to przebudowa, która ma w przyszłości przyspieszyć poruszanie się na tym odcinku, to najczęściej powodem naprawy będą właśnie dziury. Skoro więc były dziury, na które oczywiście narzeka każdy polski kierowca, to w końcu postanowiono je załatać. Dlatego właśnie teraz w tym samym miejscu tworzą się korki, ponieważ w takich przypadkach ruch jest często puszczany wahadłowo. Jeśli jeszcze nie ma dobrej synchronizacji sygnalizacji świetlnej, to takie utrudnienie może być rzeczywiście bardzo irytujące, zwłaszcza jeżeli sunąc w korku obserwujemy robotników drogowych, którym wcale nie spieszy się do pracy.

Warto jednak odpuścić sobie nerwy i pomyśleć o tym, że roboty drogowe mają sprawić, że za niedługi czas będzie nam się po tym odcinku jechało o wiele bardziej komfortowo. Pomocny w tym względzie może być fakt, że o ile zdarza się dość często, że ekstremalnie dziurawa nawierzchnia drogi zniszczy komuś podwozie samochodu, to przynajmniej stanie w korku jest pod tym względem o wiele bardziej bezpieczne. Oczywiście może się z kolei okazać, że raz na jakiś czas spóźnimy się gdzieś z powodu takiego remontu, ale przynajmniej dojedziemy na miejsce, co w przypadku uszkodzonego na drogowej dziurze samochodu, mogłoby wcale nie mieć miejsca.

Jeżeli poszukujesz firmy oferującej remonty dróg polecam zajrzeć na stronę wasbud.pl

Artykuł z kategorii Inne
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page